Baví se jimi skoro celý svět a není proto divu, že se stále častěji objevují i v reper-toáru českých divadel. A když už, tak nesmí chybět fraška Hvězdné manýry. Tu v Čechách před dvěma roky úspěšně nastudoval i Divadelní spolek Háta a míří s ní do Plzně. Lukáš Vaculík, Adéla Gondíková, Martin Zounar, Zbyněk Pantůček, Kamila Špráchalová a spol. se představí koncem března v Měšťanské besedě.

„Rychlá a bláznivá fraška Hvězdné manýry se odehrává ve velice elegantním hotelu v Palm Beach v roce 1942, kde se chystá benefiční koncert na podporu amerických válečných aktivit v druhé světové válce,“ popisuje prostředí a zápletku šéfka pražské Háty Olga Želenská. „Na koncert jsou pozvány i dvě největší pěvecké hvězdy. Problém je v tom, že se navzájem nenávidí a odmítají vystupovat na společných pódiích. Navíc každé jejich byť letmé setkání končí fyzickým napadením,“ doplňuje.

Do Penzionu pro svobodné pány zavítají Marie Doležalová (vlevo) nebo Anna Fialová.
Divadelní Pension pro svobodné pány se vrací

Organizátoři benefice tak kromě organizování samotného koncertu musí vyřešit i to, aby se obě hvězdy nepotkaly při příjezdu, v hotelu, na slavnostních recepcích a vzájemně o sobě nejlépe vůbec nevěděly. Těžký úkol? Extrémně. Zvláště, když se plán začne hned od začátku hroutit jak domeček z karet a všichni jsou nuceni improvizovat.

Nepomáhá ani pomoc asistentů obou zpěvaček. Všechno komplikuje nečekaná přítomnost bývalého milence jedné z hvězd, nesprávně doručená kytice růží, slídivá novinářka a zatoulaný pes. Už jen to by stačilo k zadělání na plnohodnotnou komedii. Ne však McKeeverovi, který jako třešničku na dortu přidá setkání obou celebrit, které nakonec prozradí překvapivý důvod jejich nevraživost

Ilustrační foto.
Divadelní amatéři, hlaste se do soutěží