Málokterý podnikatel se neohlíží na zisk. Jedním z nich, který to o sobě tvrdí, je majitel autoškoly a ubytovny v Horní Bříze Vlastimil Hanzlíček. Jeho ubytovna je proto zaplněna zpola. „Nechci žádné lidi, kteří dělají problémy. Konfliktní lidi vyhazuji. Proto mám obsazenou jenom půlku," řekl Hanzlíček s tím, že kdyby koukal na zisk, je v balíku, ale až po uši v problémech.

„Lidi, které vyhodím, jdou na ubytovnu k nádraží. Mohu ukázat jmenný seznam lidí, kteří u mě byli a teď jsou tam," pověděl Hanzlíček, který provozuje ubytovnu v lokalitě bývalého závodu Šamotka.

Že jsou klienti ubytovny u nádraží problémoví, potvrzují obchodníci z jejího okolí. „Stalo se, že vzali sušenku a chtěli odejít bez placení," vzpomínala Veronika K. z prodejny potravin a tabáku.

Podobně tomu bylo i v jedné z restaurací naproti ubytovně. „Odcházeli bez placení," sdělila servírka.

„U Hanzlíčka jsou Slováci, kteří pracují ve firmách na Borských polích v Plzni. Nejsou s nimi problémy v tom smyslu, aby se něco ztratilo nebo se někdo serval. Na ubytovně u nádraží jsou konflikty. Teď už si tam ale asi jen tak každého nepustí. Slyšel jsem, že dneska odtamtud vyhodili kluka, protože si povídal pro sebe," popsal zkušenosti Roman Anděl, který bydlí na ubytovně na Šamotce.

Hanzlíček tvrdí, že jeho ubytovna obstála u kontrol. „Ze sociálky mi řekli, že takovou ubytovnu ještě neviděli," zmínil. Majitel ubytovny také rozptýlil obavy obyvatel města, že by ubytovna v brzké době měla přijmout 50 až 70 Rumunů či dokonce měl otevřít další ubytovnu. „Není to pravda. Lidé toho napovídají," doplnil Hanzlíček.