Účastníci běželi se svými čtyřnohými přáteli pohodovou lehce přes kilometr dlouhou trasu, která vedla od Kalikovského mlýna do amfiteátru v zoologické zahradě.

Někteří to pojali jen jako procházku, někteří opravdu závodili. Spíše jako odpočinek brala tuto akci Plzeňačka Andrea Jelínková, která se běhu účastnila nejen s fenkou Corou, ale dokonce i s kočárkem, v němž seděl její syn Viktor. „Dřív jsem chodívala běhat jen s Corou, ale teď musím i s malým. Snad to zvládneme,“ smála se na startu Jelínková. Trasa jí nakonec nedělala žádné problémy.

Někteří se ale se závodem potýkali víc. Nedaleko cíle čekalo totiž na běžce překvapení v podobě několika překážek, které otestovaly obratnost psů, ale i jejich páníčků a paniček. Všem se nakonec ale podařilo překážky zdolat a zdárně cíle dosáhnout.

V cíli pak mohli účastníci podpořit Psí domov Nora finančním darem nebo mu přímo věnovat pamlsky a potřeby.

U amfiteátru čekalo na běžce občerstvení v podobě kávy a psího baru. Poté následoval doprovodný program v podobě kreativní dílny pro děti i dospělé, dogdancingu, ukázky odchytového vozu Městské policie Plzeň a mnoho dalšího.