Senátní volby se uskuteční společně s komunálními (do obecních zastupitelstev) 15. října a v regionu se budou týkat okresu Plzeň –jih společně s plzeňským obvodem Slovany.

Jméno Jiřího Šnebergera není žádným překvapením. Přestože figuruje také na druhém místě plzeňské kandidátky ODS do městského zastupitelstva, netají se tím, že místo senátora je pro něj prioritou.

TOP 09 nasadila dlouholetého starostu Pavla Čížka jako ´šanci na změnu do stojatých senátorských vod´. „Ostatní politické strany sázejí především na Plzeňanům dobře známé tváře politických matadorů,“ uvedla krajská manažerka TOP 09 Eva Šafránková s tím, že šestačtyřicetiletý Čížek je podle ní zkušeným politikem s praxí na komunální i krajské úrovni. „Chci svým dílem podpořit snahy TOP 09 o lepší hospodaření státu a o kultivaci vztahů lidí v něm,“ prohlásil Čížek.

ČSSD sází na ženu, radní kraje Dagmar Terelmešovou. Původně se ve straně mluvilo jako o kandidátovi o rektorovi Západočeské univerzity Josefu Průšovi, nakonec ale neb nebyl nominován.

KDU-ČSL nebude podle krajského tajemníka Pavla Kopáčka do senátních voleb stavět nikoho.