Celkem 1,5 milionu korun vydá radnice za vánoční výzdobu v Plzni. Světýlka se objevují v ulicích už od soboty. Zářit budou hlavně ulice kolem náměstí Republiky, Klatovská třída, sady Pětatřicátníků, Americká třída, Smetanovy sady, Pražská ulice, Chodské náměstí a další.

„Drtivá většina světelných prvků je již plně v technologii LED,“ uvedl Viktor Lang ze Správy veřejného statku města Plzně s tím, že jde asi o 200 vánočních prvků.

Strom se objeví na náměstí Republiky už dnes. „Týden ale zůstane neozdobený, zdobit ho budeme od 19. listopadu,“ uvedl Josef Smolík ze sekce městského osvětlení PMDP. Douglaska tisolistá se se rozzáří o první adventní neděli 2. prosince. Kulturní program začne v 16 hodin a strom se rozsvítí o dvě hodiny později. Poté se představí Divadlo Josefa Kajetána Tyla s adventním vystoupením.

Konat se budou i oblíbené adventní prohlídky centra Plzně. Dozvíte se, co znamenají jednotlivé svíčky na adventním věnci, proč se při štědrovečerní večeři nemá kýchat a proč má mít sváteční menu co nejvíce chodů.