Ten v pondělí na tři týdny zakotvil v Plzni U ježíška. Diváci se tu už ve středu mohou těšit na první vystoupení.

Principál je prý velkým milovníkem zvířat, což se odráží i v jeho cirkuse. „Pro mě je to celoživotní koníček i závazek. Mám ke svým zvířatům citový vztah, a to velice silný. Vždycky když ráno vstávám, všechny kočky, lamy, kozy a ostatní mě nadšeně vítají,“ vypráví Joo. Ten má ve svém cirkuse desítky druhů zvířat, které se mu daří několik let úspěšně chovat i rozmnožovat. „Kdyby byla zvířata nešťastná nebo stresovaná, nikdy se nám nepodaří je množit. Tento týden například čekáme porod pumy a letos se nám narodilo sedm tygřat,“ vysvětluje Joo.

Z koťat zůstal u své rodiny jen nezbedný Nebojsa, který byl z vrhu nejprůbojnější. „Je to čipera s úžasnou povahou,“ tvrdí Joo o svém mazlíčkovi. Pro ředitele jsou šelmy jednou z největších vášní. Každou cvičí podle její povahy. „Ale chraň mě ruka páně vzít na některou bič,“ přísahá.

Cirkus cestuje nejen po republice, ale i ve světě. „Vystupovali jsme v Singapouru, Las Vegas nebo v Honkongu, kde jsme strávili čtyři měsíce. Cestování je velice důležité, člověk musí jít s dobou. My se snažíme čerpat zkušenosti i od světových cirkusů,“ podotýká Joo.

Jo–joo byl založen roku 1990, kdy Jaromír Joo splnil sen svých rodičů. „Jsem šťastný, že v tradici pokračují i další generace. Mé děti i mí vnuci,“ svěřuje se Joo. Ten má kromě šapitó ještě několik lásek. „Miluju knihy, průměrně čtu dvě až tři týdně. A taky jsem se těšil do Plzně na ryby. Tady jsem totiž chytl největšího kapra v životě,“ popisuje Joo, který prvně navštívil západočeskou metropoli před čtyřiatřicetilety.

Na otázku zda se principál někdy bojí, odpovídá: „Ano bojím se zubaře. Kdybych se bál zvířat už bych tady asi nebyl, oni strach vycítí,“ dodává Joo.