Fandové tureckého vicemistra jsou pověstní tím, že na tribunách umí rozpoutat peklo. Po jejich řádění na stadionu v Marseille, během podzimního utkání Evropské ligy, UEFA potrestala istanbulský klub pokutou a uzavřením stadionu.

Policisté proto čtvrteční zápas označili jako vysoce rizikový. „Již v průběhu dopoledních hodin budou policisté monitorovat příjezdové cesty do města a také samotné centrum Plzně," informovala policejní mluvčí Markéta Fialová.

Posílené hlídky budou dohlížet na dodržování veřejného pořádku i u fotbalového stadionu. Policie nasadí do terénu pořádkovou jednotku, antikonfliktní tým, hlídky na koních a nad stadionem bude kroužit policejní vrtulník.

Na osmifinálový zápas Evropské ligy má dorazit až 800 fanoušků Fenerbahce. A to přesto, že do sektoru pro hosty se vejde 620 lidí. Hlad Turků po fotbalu násobí fakt, že kvůli trestu od UEFA mají možnost svůj tým povzbuzovat přímo na stadionu pouze na hřištích soupeřů.

Fotbalová Viktoria má proto z duelu obavy, a aby zabránila nájezdu Turků z celé Evropy, v nedělním volném prodeji vstupenek bylo možné koupit lístky pouze po předložení dokladů o trvalém pobytu v ČR. „Je velký problém sehnat vstupenky. Volalo mi několik známých Turků z Německa a z Prahy. Bratr žije v Brně a chtěl po mně dva lístky. Řekl jsem všem, že nemám čas shánět lístky a že si je musí koupit v Turecku, protože v Čechách je Turkům neprodají," vypráví Refik Haydaroglu, který z Istanbulu do Čech přišel před dvaceti lety.

Také Haydaroglu se na příjezd svých krajanů připravil. Jako prodejce turecké speciality kebabu se předzásobil ingrediencemi a potravinami potřebnými pro přípravu tradičních tureckých jídel. A jaký tipuje výsledek? „Fenerbahce prohraje," prorokuje.