Stovky až tisíce milovníků tanečních hudebních stylů se zítra sjedou na Ostrov u Příchovic. Bude se zde otiž konat asi největší taneční party pod širým nebem v regionu s názvem Sundance. Zdejší obyvatelé se akce děsí. Ještě mají v paměti technoparty, která se zde konala v září 2005. Policie poté musela podle údajů ministerstva vnitra řešit množství nejen majetkových trestných deliktů.

„Tanečníci v podnapilém stavu ohýbali značky, lámali stromky a ničili obecní majetek,“ popsal řádění starší muž. Další obyvatelka obce se také vyjádřila velice negativně. Při hodnocení účastníků technoparty volila i peprnější výrazy. Jediná, kdo byl ochotný říci jméno, byla Jiřina Volfová. Ta s akcí nemá žádné problémy, ani v minulosti je nezaznamenala.

Party se bude konat na soukromém pozemku na takzvaném Ostrově. Představitelé obce tedy proti ní nic nezmůžou. „Chceme hlavně, aby se účastníci party chovali slušně a neničili cizí majetek,“ uvedla Marie Blažková, místostarostka obce Příchovice. Obává se, aby akce nepokračovala i v sobotu a v neděli.

„Nejvíce nám vadí hlavně hlučnost. Byli bychom spokojeni, kdyby šlo hlasitost nějak umírnit. Zatím jsme v očekávání, co se vůbec z akce vyvine. Jednali jsme i s Policií České republiky, takže by vše mělo být v poklidu,“ dodala Blažková. Právě hlučnost je důvodem, proč se Sundance odstěhovala z Plzně.

Pořadatelé se dušují, že všechno z jejich strany bude v pořádku a jakoukoliv spojitost s předchozí technoparty odmítají. „Rozhodně se řádění z roku 2005 nebude opakovat. I my sami spolupracujeme s policií. Akci určitě v sobotu ráno ukončíme,“ slíbil organizátor Martin Drnek z agentury Dancemedia.

Na open–air festivalu, který začíná zítra v 19 hodin, bude hrát osmnáct dýdžejů, z nichž největší hvězdou bude americký umělec Afrika Islam. Pořadatelé očekávají účast 1500 až 2000 lidí.

My vám informace o průběhu Sundance přineseme v pondělním vydání Plzeňského deníku.