„Utěšovali jsme se jenom tím, že se to dostalo jen do sklepa a ne nahoru do domu. Voda se valila po celé zahradě, utopila nám i včelín. Přišlo to zničehonic, vůbec jsme nebyli připraveni,“ doplnila ho manželka Marie.

Vodu ze sklepa, v němž teď mezi promáčenými stěnami zbyl jen nepořádek, odčerpali hasiči vpodvečer. „Plynový kotel je podle mě nejspíš úplně zničený, ten na uhlí bude snad stačit jen vyčistit. Ze studny se dlouho nenapijeme, než se voda vyčistí. Mýt jsme se včera museli u sousedů, pít budeme vodu balenou v lahvích ,“ pokračoval muž.

Příval vody mají navíc manželé natočený na videokameře. „Úplně mě z toho mrazí v zádech, když se na to dívám,“ dodala manželka.

„V úterý odpoledne byl rybník ještě prázdný. Navečer přišla první velká vlna a během půl hodiny se po okraj naplnil a přetekl. Fotbalové hřiště zmizelo, silnice byla neprůjezdná. Byl to silný a vytrvalý déšť. Ve sklepě jsme měli tak 30 cm vody,“ řekla jedna z obyvatelek obce.

„Před pěti lety tu byl úplný klid, něco takového tady vůbec nebylo. I my jsme měli vodu ve sklepě, ale také se ji podařilo odčerpat,“ doplnila ji další.