Loni jej navštívily tři tisícovky lidí zajímající se o práci či informace k dalšímu vzdělávání a také letos očekává pořadatel – plzeňská společnost Grafia – velký zájem, připraven je totiž mimořádně zajímavý a pestrý doprovodný program s řadou novinek.

Velkým tématem veletrhu bude sebeprezentace zájemce o zaměstnání, aneb jak uspět u přijímacího pohovoru. Tradičně mají návštěvníci možnost nechat si zkontrolovat životopis odborníkem – kariérním poradcem a konzultovat své postupy při hledání práce. Úspěch u přijímacího pohovoru závisí nejen na vystupování, ale i na úpravě zevnějšku, s čímž pomůže image a nově i brýlová poradna.

Foto je důležité

Další novinkou bude bezplatná fotoslužba. Mnohým totiž chybí k životopisu či prezentaci na sociálních sítích vhodná profilová fotografie – tu si nyní mohou návštěvníci „odnést" (respektive nechat zaslat na email) z veletrhu od profesionálního fotografa. Před pózováním mají zájemci možnost se nechat správně a decentně učesat a nalíčit. Nově veletrh přinese také bezplatnou pracovně-právní poradnu, kde se návštěvníci mohou dotazovat na správnost pracovních smluv, podmínek výpovědi i další problematiku v souvislosti se zaměstnáním.

Že k práci patří i dobrý zrak, potvrdí nejen ti, kteří tráví pracovní dobu před monitorem. Proto návštěvníci budou mít možnost si nechat změřit zrak refraktometrem a možná tak i předejít zhoršování počínajících vad. Nejen fyzické, ale i duševní zdraví bude bude tématem na pracovním veletrhu – titul přednášky „Jak se pozná, že už jsem se zbláznil" sám vypovídá o obsahu vystoupení Martina Fojtíčka.

Ekonomické oživení dodává kuráž mnohým z nás rozjet svůj podnikatelský záměr. Jak na to se zájemci dozví díky přednášce a poradně pro začínající podnikatele. Kromě zmíněných novinek se návštěvníci mohou těšit na položky v doprovodném programu: grafologické poradenství, informace o rekvalifikacích,testování jazykové úrovně a hlavně přednášky jsou lákadlem nejen pro nezaměstnané, ale pro kohokoliv, kdo se nebrání změně zaměstnání.

Vstup zdarma

Vstup na veletrh i na celý doprovodný program je zdarma. „Inspirací při tvorbě programu jsou pro nás ankety a reakce návštěvníků předchozích let," sdělila za organizátory Jana Brabcová, jednatelka společnosti Grafia.

„Každoročně aktivit přibývá. Těší mne, že slyším od známých, že si vezmou půlden volna, aby si ověřili svou cenu na trhu a prošli poradny i přednášky. Myslím, že přijít se vyplatí, i když práci právě nehledáte," dodává Brabcová.