„Zvládli jsme tři zápasy v rychlém sledu a bez úhony, což svědčí o slušné kondiční připravenosti hráčů. Jinak jde stále jen o přípravu,“ hodnotí triumf kouč Plzně.

„Turnaj nám určitě hodně ukázal. Zvlášť souboje s mistrovským Berlínem i vítězem německého poháru Wolfsburgem tým prověřily,“ tvrdí Jelínek.

Chválí především první útok. „K Strakovi s Vlasákem skvěle zapadl Bomersback. Trio se prosazuje i gólově,“ říká kouč a nejraději by si elitní řadu někam schoval a vypustil ji až do extraligy. Má proč.

Kapitán Martin Straka byl se dvěma góly a čtyřmi asistencemi nejproduktivnějším hráčem Dorint Cupu, druhý Mark Bomersback (4 + 1) zase ovládl pořadí střelců.

„Ale nebylo to jen o prvním útoku, šlo o týmový výkon. Ukázali se i další, brankářem Pöpperlem počínaje. V obraně se dobře jeví dvojka Hanzlík, Benák. Poprvé skóroval Scofield,“ podotýká Jelínek.

Včera dal svěřencům volno, aby dnes naskočili znovu do práce. Dopoledne je čeká trénink a potom od 18.00 hodin zápas v Chomutově v rámci Tipsport hockey cupu.

„Nechceme prohrát, ale zároveň budeme ještě laborovat se sestavou,“ avizuje kouč. Vedle Straky s Vlasákem by rád zkusil Hvilu. „Tedy pokud bude Lukáš už fit,“ zdůrazní kouč a s ohledem na zranění ještě odložil definitivní zúžení kádru. „To ovlivní právě stav Hvily a Matějovského, který je po otřesu mozku.“

K týmu se dnes připojí nově obránce Branislav Mezei. „U nás by ale zůstal jen pokud mu nejvyjde angažmá v zahraničí,“ nechce předbíhat Jelínek.