Čtyřem městům Plzeňska schválili krajští radní na budování přestupních uzlů téměř 18 milionů korun. Na všech projektech se bude finančně podílet i integrovaný regionální operační program.

„Nepomuk získá od Plzeňského kraje víc než 5,2 milionu. Do země kopneme 10. dubna, kdy začnou terénní úpravy,“ řekl starosta Nepomuku Jiří Švec.

V části Dvorec se zlepší přestupování mezi jednotlivými vlaky a navazující autobusovou dopravou v prostoru železniční stanice. Hlavním cílem je usnadnění a zkrácení přestupování. „Kvůli stavbě musíme ještě vyřešit provizorní parkování,“ dodal Švec.

NOVÝ CHODNÍK V NÝŘANECH

Přeštice obdrží od Plzeňského kraje 5,6 milionu. „Zbudování přestupního uzlu by mělo přispět k posílení veřejné dopravy, poskytne také komfort cestujícím. V pondělí jsme schválili vítěze zakázky. Aktuálně se připravují dokumenty k podpisu smlouvy,“ řekl starosta Přeštic Karel Naxera.

Součástí projektu je 72 parkovacích míst a 30 parkovacích míst pro kola.

Nýřanům kraj poskytne dotaci ve výši téměř 2,9 milionu korun. „Postaví se zde tři stání pro autobusy, 25 parkovacích míst pro automobily, 44 parkovacích míst pro jízdní kola,“ dodal náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek.

Vznikne také chodník pro pěší z Benešovy třídy k samotnému nádraží, který přispěje k větší bezpečnosti.

PARKOVÁNÍ V BLOVICÍCH

Blovice dostanou na přestupní uzel necelé čtyři miliony. Součástí projektu je 85 parkovacích míst pro motorová vozidla a 28 míst pro kola. „Smlouva s dodavatelem byla podepsána na konci března, začínají stavební práce,“ řekl místostarosta Michal Hodek.

Udělení krajských dotací bude ještě schvalovat v dubnu zastupitelstvo.