„Komise totiž často řeší, jak postupovat, protože se stává, že se dodatečně dozvědí, že se někteří z voličů setkali s nakaženým,“ řekl Nový.

Speciální komise v ochranných oblecích obrazila v pátek v kraji přes sto voličů, jenž musejí být v domácí izolaci nebo karanténě. „Původně bylo nahlášeno 107 občanů, nakonec jich ale odvolilo 101. Tato komise má už tedy hotovo,“ informoval koordinátor.

Před budovu kina v Kaznějově na Plzeňsku, kde město volby pořádá druhým rokem, se lidé začali scházet už ve 13:30 hodin. "V Kaznějově volíme na čtyřech místech. Dvě okrskové volební komise (OVK) máme v budově kina, jedno v místním středisku Radovánek a poslední na městském úřadě," sdělil Tomáš Vanka, předseda první OVK, u níž může krajské zastupitele vybírat přes 600 místních obyvatel.

Krajské volby v Kaznějově.
Z volební účasti jsme zatím příjemně překvapeni, zní z volebních místností

Už před druhou hodinou se scházeli lidé u volební místnosti na Vodojemu v Klatovech a volební komise se hned od počátku nezastavila. Mezi prvními byl i bývalý klatovský učitel a vzorný volič Karel Čížek. „Chodím na každé volby. Rozhoduji se podle programu a lidí, kteří v dané straně jsou,“ řekl Čížek, který přiznal, že je stále věrný jedné straně, ale název prozradit nechtěl.

Někteří voliči si svůj hlas připravili předem. Nejinak to měl Petr Šrámek, který vyrazil volit ve Spáňově. „Nakonec jsem vybral STAN. Někteří z kandidátů toho udělali hodně pro nás pendlery, “ zmínil Šrámek.

V Prostiboři na Tachovsku byla volební komise účastí příjemně překvapená. „Na to, že jsou čtyři hodiny odpoledne, tak už odvolilo dvanáct procent občanů,“ informovala předsedkyně Jana Zmeškalová.

Plzeň - návštěva s volební urnou u kovid pozitivních
FOTO, VIDEO: Pro hlasy si komise chodila ve skafandrech