„Hodiny na naší radnici změnu času zaregistrují automaticky, jsou řízené přes družici. Jedině v případě, že by to nefungovalo, musela by správnost času zařídit jiným způsobem firma, která to má na starosti. To se ale ještě nikdy nestalo,“ vysvětluje činnost radních hodin na Slovanech místostarosta obvodu Oldřich Rozšafný.

Hodiny na lochotínské obvodní radnici budou patřit k opozdilcům a ukážou zimní čas až v pondělí dopoledne. „Máme starší hodiny, které se přeřizují ručně. V pondělí ráno nastaví správný čas náš správce objektu,“ upřesnil místostarosta prvního městského obvodu Jan Husák.

Dvanáct městských hodin na dalších veřejných prostranstvích má na starosti Správa veřejného statku města Plzně (SVS). „Jedná se o trojboké modely, jedinou výjimkou jsou modernější hodiny u Hlavní pošty. Všechny se přeřizují automaticky, pomocí radiového signálu,“ vysvětlil Pavel Synáč z SVS. Trojboké hodiny jsou třeba v Černicích, ve Skvrňanech, v Aleji Svobody na Lochotíně nebo na konečné tramvaje na Borech.

Další ukazatele času se objevují na některých školách. „My máme starší ruční hodiny, o které se stará jeden pán. Ten také přijde v pondělí ráno, aby nastavil ručičku správně,“ popsal pravidelnou proceduru ředitel Církevního gymnázia na Mikulášském náměstí Daniel Petříček.

Nejznámější hodiny ve městě na katedrále sv. Bartoloměje se komplikacím se změnou času vyhnou. Nově pozlacené ručičky se totiž namontují po zásahu restaurátorské firmy až počátkem příštího týdne. Hodiny se i tady přeřizují ručně.