A aby k tomu nedošlo, radnice raději ruší už rozběhnutou soutěž na podobu multifunkční budovy s 300 parkovacími kójemi, kterou vloni vypsala. Objekt měl zabrat prostor dnešního parkoviště v sadech Pětatřicátníků.

Podle technického náměstka primátora Petra Runda (ODS) je důvodem požadavek policie mít velkokapacitní parkování s 375 místy u chystaného nového divadla v nedaleké Jízdecké ulici. „Tolik míst, kolik by měly oba parkovací objety, ale tato lokalita nepotřebuje,“ uvedl Rund s tím, že s policisty bude radnice dále jednat. Než se dohodnou na řešení, soutěž se zruší a poté se případně vypíše jiná.

Ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje Irena Vostracká nepovažuje zrušení soutěže za nic výjimečného. Potvrdila, že 300 míst na Pětatřicátnících, dalších 375 u divadla plus parkovací dům v Plaze by zřejmě nebylo využito a mohlo by jít v případě nové multifunkční budovy o zmařenou investici.

Na jedné z nejlukrativ­nějších městských parcel o rozloze asi pět tisíc čtverečních metrů v sadech Pětatřicátníků si radnice představovala několikapatrový multifunkční objekt s obchůdky, službami, kancelářemi i byty, kde se měl budoucí investor vyrovnat s tvrdou podmínkou: kromě nutných parkovacích míst pro potřebu objektu by totiž musel vystavět dalších 300 veřejných parkovacích stání. Plánovalo se, že objekt by nesměl přerůst svojí výškou okolní zástavbu.

„Je to průlomové rozhodnutí, dosud nikdy jsme veřejná stání nepožadovali,“ prohlásil před vypsáním nyní zrušené soutěže náměstek Rund.

Současné asfaltové parkoviště poblíž dopravního uzlu v sadech pětatřicátníků nyní pojme asi 120 aut, další živelně parkují v Jízdecké ulici, kde má stát nové divadlo.