„Dlouho jsme o tom debatovali, ale chceme hájit zájmy fanoušků, kteří si frontu poctivě vystáli,“ vysvětluje mluvčí Aukra Michaela Papežová s tím, že zájem o tyto nabídky je obrovský. Ihned po smazání se tak objevují nové a nové elektronické aukce. „Sledujeme to a průběžně je mažeme,“ dodala Papežová. Viktoria Plzeň, která ještě před spuštěním prodeje lístků oznámila, že přes internet lístky nebude možné oficiálně koupit, tento krok vítá.

Na Aukru se objevovaly lístky s přemrštěnými cenami. Za čtyři sady vstupenek na utkání s Barcelonou, Borisovem a Milánem byli někteří ochotni zaplatit i více než 23 tisíc korun, což je o osm tisíc víc, než je pořizovací hodnota balíčků. Prodejce tvrdil, že s rodinou nemůže jet, inzerát ale zveřejnil jen pár hodin poté, co je koupil.

Jedním z těch, kteří byli ochotni obětovat 23 tisíc za dvanáct lístků, je syn známého baviče Pavel Novotný. „Mám v plánu většinu lístků na Borisov a Milán dál prodat a vyrazit jen na Barcelonu,“ potvrdil Novotný s tím, že mu další kšeftování s lístky připadá naprosto v pořádku. „Jste v Plzni ze všeho zbytečně hysteričtí,“ vzkazuje Novotný.

Stovky inzerátů s podobnými cenami na jednotlivá utkání lze najít i na dalších serverech. Zda zmizí nabídky i z nich, není jasné. „Vnitřně s nimi nesouhlasím, ale ještě nevím, jestli je smažu. Možná odstraníme ty, kde je cena nesmyslně vysoká,“ říká provozovatel webových stránek Bazoš.cz Radim Smička s tím, že přibližně třetina inzerátů je od těch, kteří lístky na Messiho a spol. shání. „Kde je poptávka, je i nabídka. Pokud je tihle kšeftaři neprodají u nás, podaří se jim to jinde,“ doplňuje Smička.

Smazání všech aukcí naopak vítá Plzeňan Vladislav. „Kdyby se podařilo znemožnit prodej všude, museli by kšeftaři s lístky před Eden. A tam už by za ně dostali jen skutečnou cenu,“ věří fanda. Sám lístky shání pro svého jedenáctiletého syna. „Do fronty jsem kvůli práci nemohl, ale sen bych mu splnit chtěl.“