Plzeňským fotbalistům navíc hraje do karet, že neapolský trenér Walter Mazzarri nepošle do odvetného zápasu nejsilnější sestavu. Klíčového hráče Marka Hamšíka totiž sklátila chřipka. Na slovenském záložníkovi přitom stojí hra neapolského týmu. Plzeňský Daniel Kolář ale varuje, že Neapol má spoustu skvělých hráčů. „V Neapoli není žádné ´áčko´ nebo ´béčko´. Tam je dvacet hráčů, kteří mohou okamžitě nastoupit," míní středopolař Viktorie.

Po debaklu Neapole na domácím hřišti se vyrojily spekulace, jestli kouč Italů v odvetě nechá odpočívat hvězdy týmu. Dohánět tříbrankový náskok je totiž tvrdý oříšek a Neapol pravděpodobně radši vrhne všechny síly na úspěch v domácí lize. Italové se ale včera po příjezdu do Plzně dušovali, že chtějí odčinit porážku a bojovat o ztracenou čest.

Na internetových stránkách fanoušků Neapole od úterního večera visí sestava na dnešní utkání. V základní jedenáctce schází kromě nemocného Hamšíka ostrostřelec Cavani, brankář De Sanctis, Cannavaro, Inler či Insigne.
Nadšení opadlo mezi neapolskými tifosi. Těch mělo do Plzně dorazit až osm stovek, ale podle tiskového mluvčího klubu Guido Baldariho jich bude zhruba pět set.

Natěšení jsou naopak plzeňští příznivci. Za vítězstvím viktoriány požene vyprodaná Doosan Arena. Fandové z kotle připravili speciální choreografii. „Bude to překvapení. Chtěli bychom příznivce požádat, aby na svých sedačkách byli před výkopem," řekl Roman Bakala z fanouškovského sdružení P-FANS.

Napěchované budou i lokály sportbarů V In Café na Americké třídě si fanoušci s předstihem zamluvili čtyřicet míst. Dveře fanouškům otevřela i Spilka se šesti velkoplošnými obrazovkami.

Kvůli příjezdu neapolských příznivců jsou ve střehu policisté. U stadionu a v centru města bude na pořádek dohlížet antikonfliktní tým, hlídky se psy a na koních nebo policejní vrtulník. Policejní mluvčí Hana Štefflová informovala, že fanoušci Neapole přijedou dnes mezi 14. a 17. hodinou autobusy z Prahy přímo před tribunu sektoru pro hostující příznivce.