A také letos si folklorní hudbu i tance užili předplatitelé Deníku. Do Německa jich v neděli 28. září odjela čtyřicítka z Plzeňska i Domažlicka.

Tančilo se na třech scénách, hudba však zněla ze všech stran – muzikanti s tradičními i neobvyklými nástroji bavili návštěvníky celý den. Deník zájezd pro své předplatitele organizoval už po čtvrté. Ani jedinkrát nevynechali manželé Baklažkovi z Plzně. „Dřív jsem dělal do folkloru, tak se mám na co koukat. Letos vyšlo i parádně i počasí," pochvaloval si Pavel Baklažka.

Už potřetí se za folklorem do Německa vydali i Miloslav a Miloslava z Plzeňska. O tom, že k lidové hudbě a tancům mají opravdu vřelý vztah, svědčí i to, že v posledních letech nevynechali jediné Chodské slavnosti v Domažlicích. „Nejdřív jsme jezdili vlakem, pak na motorce a teď už jezdíme autem," připomněla Miloslava.

Naopak úplně poprvé s Deníkem vyrazili manželé Zdeněk a Eva Tomanovi. A to i přes to, že regionální deník odebírají už téměř 65 let. „Bylo to moc pěkné," shodli se manželé. Kromě folklorních souborů z Německa, Indonésie, Irska, Čech nebo třeba Rumunska se těšili i na Peruánce. „Poprvé jsme je viděli asi před dvaceti lety v Plzni U Branky," zavzpomínal Zdeněk Toman.

V areálu kláštera Alders-bach byly kromě tanců k vidění staré traktory či řemeslné ukázky. Velký potlesk si vysloužily tři české soubory – Radost z Kamenného Újezdu u Českých Budějovic, Libín z Prachatic i Dětský soubor Sluníčko Rokycany.