Ležák Pilsner Urquell letos slaví 175. výročí od svého zrodu a chystá výstavu unikátních dobových předmětů odkazujících na důležitá historická období značky i českých hospod. Organizátoři se proto obrací s prosbou na všechny majitele historických předmětů, aby přispěli svými artefakty do sbírek Pivovarského muzea v Plzni a podíleli se i na přípravě výstavy Plzeňské hospody aneb Z pivovaru za štamgasty.

„Pro plánovanou výstavu Plzeňské hospody hledáme a sbíráme především fotografie interiérů a exteriérů českých hospod, pozvánky, plakáty, taneční pořádky, ale také zařízení hospod a restaurací, nejrůznější zákazy či nařízení, jídelní lístky, účty, reklamy, obrázky, pohlednice a jiné věci spojené s pohostinstvím 19. 20. století do roku 1989," říká Rudolf Šlehofer, manažer rozvoje cestovního ruchu a péče o historické dědictví Plzeňského Prazdroje.

Čtěte také: Japonský gigant Asahi převezme Prazdroj už 31. března

Fotografie můžete zasílat na sbirky.muzeum@ pilsner.sabmiller.com do 24. dubna nebo je přineste do Pivovarského muzea ve Veleslavínově ulici denně od 10 do 17 hodin. Majitele předmětů odmění pivovar plzeňským ležákem nebo vouchery na prohlídku muzea a podzemí.