Úbytek lidí zaznamenali například ve fitnessu Veselý na Borech. „Normálně sem chodí zhruba 40 lidí denně. Teď je to jen 20. Úbytek návštěvníků je způsoben nejen horkem, ale i prázdninami, protože přes rok sem chodí cvičit hlavně studenti,“ uvedla dcera majitele provozovny Anna Burianová.

Do Fitness Bolevec chodí normálně okolo 70 lidí. Teď je to prý kolem 40 za den. Jedná se především o abonenty. ,,Ti pochopitelně chodí, protože když jsou zvyklí cvičit, tak nemohou jen tak na měsíc vysadit,“ říká zaměstnankyně Zuzana Koželoužková.

Úbytek zákazníků má i největší plzeňská posilovna KWK fit v Doubravce. Namísto 350 lidí denně tam nyní cvičí denně sto až dvě stě lidí. ,,Lidé chodí i ve vedrech., Máme tu vzduchotechniku na ochlazování, klimatizace není při cvičení dobrá. Lidé se chtějí udržet ve formě, zřejmě aby je ostatní obdivovali v plavkách.“ říká zaměstnanec s tím, že cvičící obchází všechny typy strojů.

I když je léto, nevynechávají ani zařízení, kde je potřeba hodně pohybu nebo mimořádně velká námaha. „Posiluju s činkami a chodím i na spinning,“ potvrzuje jeden ze zákazníků Petr Bláha.

Přestože se posilovnám v létě snižuje počet návštěvníků, téměř žádná nenabízí sezonní slevy nebo jiné letní akce, na které by nalákala více klientů. ,,Není důvod. Myslím, že v Plzni jsme nejlevnější,“ uvedla Burianová. Jinde to vysvětlují tím, že o letních prázdninách by i při slevách o moc víc lidí nepřišlo.

Hodina v posilovně stojí v Plzni zhruba 50 až 80 korun.