„Za aktuální situace považuji za nutné nejprve zabezpečit stabilizaci fakulty. Teprve v dlouhodobější perspektivě můžeme uvažovat o nových konceptech,“ sděluje Pauly své plány. Dodává, že chce úzce spolupracovat se všemi protikandidáty i současným vedením.

O nejvyšší místo na plzeňských právech se ucházeli čtyři zdejší vyučující. Přemysl Raban ale před hlasováním senátu od kandidatury odstoupil. A tak Pauly soupeřil s Miloslavou Wipplingerovou a proděkankou pro studium Petrou Jánošíkovou. Nakonec učitel soukromého práva získal třináct hlasům z osmnácti možných. V nejbližších dnech tak nahradí bývalého děkana Květoslava Růžičku. Ten na svou funkci v prosinci rezignoval poté, co byl několik dní nezvěstný. Odchod z čela fakulty zdůvodnil zdravotními problémy.

Podle Paulyho jsou aktuálně největším problémem fakulty finance. Ty prý bude vedení shánět i z jiných zdrojů než jen z příspěvků za studenty, hlavně pak z grantů, z vědy, externí výuky atd. Personálně je podle nového děkana fakulta stabilizovaná.

„Pan docent Pauly byl součástí katedry profesora Eliáše. Doufám, že bude pokračovat v reformních krocích, které fakulta nastavila,“ uvádí rektorka Západočeské univerzity Ilona Mauritzová s tím, že je spokojena s rychlým průběhem pondělní volby.

Plzeňská práva v pondělí vybírala děkana už potřetí od vypuknutí aféry s rychlostudiem, opsanými pracemi a podivným přijímáním studetnů, které se dostalo na veřejnost na podzim 2009. Nová hlava práv pro fakultu znamená jednu z posledních šancí, jak vylepšit pošramocenou image a možná tak i získat zpět právo udělovat doktorské tituly. To ztratila na konci minulého roku. Fakulta také netrpělivě očekává verdikt komise o prodloužení akreditací na bakalářské i magisterské obory.