S mikrofonem se setkal už před čtyřmi roky, kdy pracoval pro rádio Kiss v jižních Čechách. Bavilo ho to, a kdyby neodešel studovat do Plzně, kdo ví, jestli by ho Jihočeši neslýchali z éteru dodnes.

„Spolubydlící se zmínil o studentském rádiu, tak jsem se tam šel podívat. No, a hned další týden jsem rozjel svůj vlastní pořad,“ vzpomíná Honza alias Kali, na své začátky.

„Zval jsem si do vysílání hosty a z některých se časem vyklubali další skvělí moderátoři. Odvysílal jsem v Bombě dva a půl roku, ale teď už se věnuju spíš organizačním záležitostem. Musím ale přiznat, že mi relax u mikrofonu chybí. Přišlo mi smysluplné předávat informace dál do světa a taky jsem to bral jako částečnou seberealizaci. Nevylučuju, že už mě z éteru nikdo neuslyší,“ potutelně se usmívá.

Dalším moderátorem je 25letý Karel Nykles, kterému známí neřeknou jinak než Bluejack. „Bavil jsem se s kamarádem a ten mě pozval k sobě do pořadu. Vyzkoušel jsem si s ním jedno dvě vysílání a rozhodl se vydat se na sólovou moderátorskou dráhu, protože mi přišlo, že je v rádiu málo metalu,“ loví v paměti Bluejack.

Časem se k Bluejackovi přidal kamarád a pořad Hrátky s čerty, který na rádiu zajišťuje kvalitní metalovou vlnu, se stal jedním z nejoblíbenějších a těší se velké poslechovosti. „Ze začátku pro mě bylo docela obtížné seznámit se s veškerou technikou, ale podařilo se a dnes mě baví řešení technických problémů, které mám spolu s Kalim na svých bedrech,“ říká Bluejack.

Karla moderování baví, ale stěžuje si na nedostatek volného času, jelikož kromě studia i pracuje. „Mluvením do mikrofonu posiluji své ego, prezentuji svou osobu i hudební styl, jehož jsem skalním fanouškem,“ reaguje Blue– jack na otázku, co má na rádiu rád.

V Bombě jsou lidé pro zábavu. Karel by profesionálně v nějakém rádiu klidně pracoval, ale na pozici technického správce, nikoliv u mixážního pultu. „Vzhledem k současnému finančnímu ohodnocení moderátorů komerčních rádií bych se tím živit opravdu nechtěl,“ směje se Bluejack. Honza souhlasně přikyvuje: „Jejich plat by mě opravdu nemotivoval.“

Donedávna mohlo rádiové pořady zachytit pouze studentské obecenstvo na plzeňských kolejích. V roce 2008 však nastal zásadní zlom a Bomba vysílá po internetu.

„Rádiu přeju do dalších dvaceti let hodně posluchačů, kvalitní moderátory a zářnou budoucnost,“ gratuluje Blue– jack a Kali se přidává: „Hodně posluchačů, i nadále tak dobrý tým moderátorů a stále vysokou podporu ze strany univerzity. Kdybych nechal udělat dort, byla by to jasná volba – mixážní pult.“