Podle mluvčího Policie Plzeň–sever Josefa Aubrechta se do práce pustí všechna obvodní oddělení. „Ke hřbitovům, ale také třeba k obchodním domům, budou umisťovat klasické letáky Auto není trezor, v nichž lidé najdou základní pokyny pro to, jak předejít krádeži a co dělat, když zjistí, že byli okradeni,“ řekl. „V tomto období je to stejné každý rok – počet krádeží vždy vzroste,“ pokračoval mluvčí.

Policisté budou připraveni i na to, že za svými zesnulými na hřbitovy přijíždějí i pozůstalí ze zahraničí. „ Letáky jsou přeloženy do německého i anglického jazyka,“ dodal Aubrecht.

Na co si dávat pozor

Zkontrolujte si, jestli máte motorové vozidlo zabezpečené řádným způsobem.
Nenechávejte si ve vozidle žádné cenné osobní věci. Vezměte si je raději s sebou.
Pamatujte, že automobil není trezor a vaše věci v něm nejsou v bezpečí.

Jihoplzeňští policisté do boje s kriminalitou vytáhli s letáky novými. „Připravili jsme takovou akčnější verzi, budou navíc zalisované ve fóliích. Vyvěsíme je na brány hřbitovů nebo na nástěnky u nich, aby byly dobře vidět,“ uvedla mluvčí Policie Plzeň–jih Pavla Soukupová. Hlavní podle ní je, aby lidé práci zlodějům zbytečně ne– ulehčovali. „Veškeré cennosti a věci, na kterých lidem záleží, je určitě lepší brát si s sebou. A pokud to není možné, zavřít je do skříňky ve voze nebo do kufru, kde nebudou tolik na očích. I krádež osobních dokladů je nepříjemná, protože jejich vyřizování zabere spoustu času,“ zakončila mluvčí.