Na náměstí Milady Horákové v Plzni na Slovanech a na přilehlé Nepomucké třídě a Plzeňské cestě finišují práce související s novým zastávkovým terminálem pro příměstské autobusy přijíždějící z jižního Plzeňska. Terminál bude stát 19 milionů korun.

Do 10. září budou dokončeny stavební práce, na něž navážou sadové úpravy. Zastávky a změny jízdních řádů pro autobusy začnou platit od 10. září 2018.

„Terminál bude obsluhovat 12 linek v systému integrované dopravy. Některé spoje zde skončí, například spoje od Šťáhlavic nebo Únětic, zbylé budou pokračovat na Centrální autobusové nádraží. Ale jen do prosince, od poloviny prosince budou tyto spoje ukončeny na budovaném přestupním uzlu Hlavní nádraží,“ uvedl Martin Fencl z úřadu krajského organizátora veřejné dopravy Poved.

Podle náměstka primátora Petra Náhlíka (KDU-ČSL) bude z nového terminálu pro cestující pohodlnější přestup na autobusy č. 22, 29 a 30 směr Karlov, Borská pole, Bory a Doubravka.

Součástí stavby je i napojení ulice Plzeňská cesta, které má zlepšit bezpečnost chodců i aut. „Úprava bude provedena průsečným kolmým napojením Plzeňské cesty proti ulici Ke Školce. Bude vytvořeno nové místo pro přecházení se středovým dělicím ostrůvkem přes Nepomuckou třídu. Součástí projektu je i úprava vedení chodníků a cyklostezky,“ řekl Martin Lukeš ze Správy veřejného statku města Plzně.