Od pátku tudy musejí auta mířící na Prahu přejíždět přes středový zelený pás do protisměru, tedy na silnici od Prahy. Vedle osobní a nákladní dopravy musí vybočení absolvovat i trolejbusy veřejné dopravy, zpátky do svých pruhů se všichni vracejí přibližně u Divadla Alfa.

Omezení souvisí s demolicemi mostů na Rokycanské třídě. První (ve směru na Prahu) se začne bourat v příštích týdnech, druhý v protisměru příští rok.

Pokud by to bylo v současné době jediné bolavé dopravní místo v Doubravce, nebylo by to tak hrozné. Jenže v této čtvrti platí stopka řidičům ještě v několika dalších ulicích. „Doubravka je momentálně odříznuta od zbytku města," konstatoval ve čtvrtek na jednání zastupitelstva Petr Suchý (TOP 09). Upozornil na to, že zatímco Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) úřaduje na Rokycanské, zároveň je uzavřena kvůli stavbě viaduktu Mohylová ulice, což je akce Správy železniční a dopravní cesty. Kope se ale i u sv. Jiří, v ulici Pod Týncem nebo v Partyzánské ulici.

Náměstek primátora pro dopravu Petr Náhlík (KDU-ČSL) vysvětlil, že akce demolice a stavby mostů na Rokycanské ulici je státní investicí a je nutné se přizpůsobit. Podle Suchého by v kritických místech, například při odbočování z Jateční ulice buď do Těšínské, nebo ke Stavebním strojům, měla být požádána o pomoc při řízení křižovatky dopravní policie.