„Vycházka širším centrem Plzně představí vývoj a současnost veřejného prostoru ve městě a povede nejen po místech, kam denně proudí tisíce návštěvníků, ale i po místech, kudy se moc nechodí, ač jsou v centru města,“ zve na Den architektury organizátor akce v Plzni Marek Sivák.

Na vycházce promluví odborníci, kteří poskytnou zajímavá fakta o historii i plánovaném rozvoji města. Vycházka by ale měla být zejména čerstvým pohledem na Plzeň – které prostory fungují dobře, které hůře a proč tomu tak je. Součástí vycházky bude městský sadový okruh, nábřeží, U Zvonu, Mlýnská strouha, Štruncovy sady, Rychtářka.

Sraz na vycházku je v 16 hodin před budovou Západočeského muzea v Plzni v Kopeckého sadech. Už od 14 hodin tu bude navíc probíhat program, jehož součástí jsou tematické hry pro děti i dospělé a informace o plánování v Plzni.

Od 18:15 začne promítání a beseda s odborníky v Domu hudby, Husova 30.

Oslavy Dne architektury proběhnou ve více než dvaceti českých a moravských městech. Vedle Prahy, Brna a Ostravy, Plzně, Pardubic, Liberce, Českých Budějovic a Zlína se tato akce uskuteční i v menších neméně zajímavých městech a obcích.

Podrobný program

14:00 stánek platformy Škoda Plzně před Západočeským muzeem u fontány - pro děti i dospělé (Plzeň hrou / setkání / diskuze / anketa)

16:00 vycházka Plzní vážně i nevážně - s odborným výkladem (trasa Západočeské muzeum, nábřeží, U Zvonu, Mlýnská strouha, Štruncovy sady, Rychtářka)

18:15 veřejná beseda v Domu hudby, Husova 30 (krajinářský architekt Jakub Chvojka s promítáním o městském sadové okruhu, Tomáš Bernhardt ze Západočeského muzea v Plzni s historií nábřeží, a snad i ateliér D3A s před-náškou o Světovaru, prostoru U Zvonu a komentáři k centru i okrajům Plzně)