Hala začala hořet v neděli po patnácté hodině. K obrovskému požáru vyjelo sto hasičů ze sedmnácti jednotek. Při příjezdu hasičů byla už celá stavba o rozměrech asi 120x35 metrů v plamenech, takže se hasiči kromě hašení soustředili na ochranu okolních objektů. „Škoda byla předběžně vyčíslena na více než sedm milonů korun,“ doplnila mluvčí hasičů Plzeňského kraje Blanka Nechvátalová.

Vedle hořícího objektu bylo naskládáno asi deset kovových přepravních kontejnerů s dosud neznámým obsahem a sklad pneumatik. Ty se podařilo hasičům uchránit. Obrovským žárem se roztrhl jen jediný kontejner, a jeho obsah (papír a plechy) vyhořel. K ochraně a zjišťování teploty uvnitř zbývajících kontejnerů využili hasiči i termokameru.

Zásah komplikoval nedostatek vody. „Brali jsme ji z místní požární nádrže a k dalším dvěma zdrojům se kyvadlově jezdilo cisternami do Nýřan,“ vysvětlil velitel zásahu Robert Kučera z hasičské stanice v Nýřanech.

Obrovská teplota se podepsala i na technice zasahujících profesionálních a dobrovolných hasičů. „Když se propadla střecha haly, žárem se poškodila například cisterna jednotky dobrovolných hasičů Tlučná,“ řekl Kučera.

Chemická laboratoř z Třemošné provedla měření zplodin hoření. Do ovzduší se při požáru zdraví ohrožující látky nedostaly.

„Celodřevěná hala pokrytá eternitem patří firmě Logspeed Nýřany a užívaly ji také firmy Metrans a stavební firma Benz. V hale se nacházel pouze nakládací stroj,“ uvedla Nechvátalová. Kučera dodal, že stavbu v minulosti používali zemědělci jako sklad, teď se měla demontovat a převést do Prahy.

Příčina požáru stále není známá. Jak k požáru došlo, netuší ani zaměstnanci Logspeedu.