Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastoupení ve finále Miss Aerobik má i Plzeň

Plzeň - Na začátku soutěže jich postupně ve třinácti městech České republiky cvičilo půldruhé tisícovky. Do prosincového finále CORNY Linea Miss Aerobik České republiky 2009 už ale postoupila jen desítka nejlepších.

26.11.2009
SDÍLEJ:

Markéta HolzknechtováFoto:

A zastoupení ve finálovém boji v sobotu 5. prosince v pražském Tophotelu bude mít i náš region zásluhou Plzeňanky Markéty Holzknechtové.

Když jela na jaře s kamarádkou do Písku na základní kolo, protože to domácí v Plzni kvůli pracovním povinnostem nestihla, byl to pro ni jen víkendový výlet.

„Chtěly jsme strávit příjemný den a zacvičit si pod vedením známého lektora aerobiku. To, že si v Písku vybojuji postup do další části soutěže, mě ani ve snu nenapadlo. Natož, že postoupím až do finále,“ vzpomíná na začátek dlouhé cesty usměvavá černovláska, studentka Fakulty ekonomické Západočeské univerzity v Plzni.

Když hovoří, působí přirozeně, na nic si nehraje. Účast v soutěži Miss Aerobik nepokládá za alfu a omegu svého života, ale bere ji jako cennou zkušenost a příležitost rozšířit si obzory.

Z postupu do finálové desítky má radost, kdyby však bývala nepostoupila, svět by se jí proto nezhroutil.

„Byla bych samozřejmě zklamaná, ale tak dva dny. Je to jen sport a v životě jsou důležitější věci,“ vyznává se Markéta Holzknechtová.

Kdyby vám někdo před cestou do Písku řekl, že budete na začátku prosince mezi nejlepší desítkou, co byste si o něm pomyslela?
Asi že je blázen. Nevěřila bych mu ani slovo. S něčím takovým jsem vůbec nepočítala. Já jsem si tam jela opravdu jen zacvičit.

Jak jste reagovala, když jste se dozvěděla, že postupujete?
Byla jsem překvapená, protože původně mě porota mezi postupujících pět dívek nevybrala. Ale můj výkon se zamlouval ředitelce modelingové agentury Miss Aerobik Monice Horákové, dostala jsem divokou kartu a postoupila jsem do dalšího kola.

Do semifinále v Průhonicích postoupilo celkem šedesát dívek. Počítala jste v duchu s tím, že půjdete dál?
Ani v nejmenším. Jenže z dopoledního programu postoupilo už jen dvacet soutěžích a já byla mezi nimi. A když jsem odpoledne slyšela své jméno mezi třinácti děvčaty, co šla dál, byla jsem v šoku. Připadala jsem si tak trochu jako ve snu.


Do semifinále v Průhonicích postoupilo celkem šedesát dívek. Počítala jste v duchu s tím, že půjdete dál?
Ani v nejmenším. Jenže z dopoledního programu postoupilo už jen dvacet soutěžích a já byla mezi nimi. A když jsem odpoledne slyšela své jméno mezi třinácti děvčaty, co šla dál, byla jsem v šoku. Připadala jsem si tak trochu jako ve snu.

Dolehla na vás v Průhonicích v průběhu soutěže, z které během jediného dne vypadlo sedmačtyřicet dívek, nervozita?
Ne. Já jela do Průhonic s tím, že si to celé pěkně užiji. A jestli postoupím nebo ne, s tím jsem si hlavu nelámala. Byla jsem uvolněná a to se asi odrazilo i na mém výkonu.

V prosincovém finále je však jen deset míst, z kola ven musely v dalších měsících ještě tři soutěžící. Byla jste stále tak klidná?
Měly jsme dvě třídenní soustředění, v červenci a v září. Při tom prvním byla vyřazena jedna z nás a při druhém dvě. Začala jsem si uvědomovat, že jsem se dostala už hodně daleko a finále je na dosah. Musím přiznat, že v tuhle chvíli by mě už mrzelo, kdybych vypadla.

Bylo by pro vás vyřazení velkou tragédií?
Byla bych samozřejmě zklamaná, ale tak dva dny. Potom by to postupně přebolelo. Člověk si musí uvědomit, že je to jen sport a že v životě jsou mnohem důležitější věci.

Co bylo náplní soustředění? Bavilo vás to?
Moc. Byla to pro mne velká zkušenost. Nebylo to jen o cvičení, choreografii vystoupení, ale dostaly jsme lekce modelingu, rétoriky, společenského chování, dokonce i školu sebejistoty a sexy pohledů. Probíraly jsme zdravou výživu, péči o pleť, jak se správně chovat při focení. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých a užitečných věcí, ke kterým bych se jinak těžko dostávala.

Jak dlouho se aerobiku věnujete?
Šest let. Ale není to tak, že bych byla lektorkou aerobiku a měla vlastní hodiny. Naopak, chodím si zacvičit jen tak pro radost.

A jak jsou na tom s aerobikem ostatní finalistky?
Jenom já a ještě jedna dívka se mu nevěnujeme závodně. Ostatní finalistky ano nebo jsou lektorkami aerobiku. O to více se teď snažím všechno dohnat, v posledních měsících se aerobiku věnuji intenzivně.

Vaší výhodou je naopak dlouholetá zkušenost s tancem. Můžete přiblížit svoji taneční kariéru?
Tanec mě přitahoval od malička, tancovala jsem už ve škole, chodila do různých kroužků. V Plzni jsem působila nejprve v malé taneční skupině Romana Pavlíčka, potom jsem tancovala ve skupině Poppin Masters, s kterou jsme vybojovali první místo na mistrovství republiky. A tancovala jsem také ve skupině One love elephant.

Profil

Jméno: Markéta Holzknechtová

Narozena: 8. ledna 1987 v Plzni. Znamení: Kozoroh.

Stav: svobodná.

Výška/váha: 169/56.

Vzdělání: absolventka bakalářského studia a posluchačka inženýrského studia Fakulty ekonomické ZČU v Plzni.

Zaměstnání: provozní v hotelu.

Koníčky: film, hudba, tanec, tvorba choreografií, studium italštiny.

Taneční kariéra: členka amatérských skupin Romana Pavlíčka, Poppin Masters, One love elephant a profesionální skupiny JAD Company.

Sportovní úspěch: finále CORNY Linea Miss Aerobik ČR 2009.

Vrcholem vaší taneční dráhy bylo jednoleté působení v prestižní pražské taneční skupině JAD Company vedé známým tanečníkem Yemim A. D. Jaká byla vaše cesta do tak známé skupiny?
Jedna moje kamarádka, s kterou jsem v Plzni tancovala, mi řekla o castingu. Jela jsem do Prahy a měla štěstí, vybrali mě.

Co pro vás působení u Yemiho znamenalo?
Okusila jsem, jak vypadá profesionální tancování. Vystupovali jsme při významných společenských akcích velkých firem, dostali jsme se i do televize. Bylo však velmi náročné skloubit tancování s vysokoškolským studiem. Škola je pro mě prioritou a já před třetím ročníkem bakalářského studia ze skupiny odešla, abych se mohla škole naplno věnovat.

Soutěž Miss Aerobik vám zabere v posledních měsících hodně času, kromě toho studujete na vysoké škole a ještě pracujete jako provozní v jednom plzeňském hotelu. Dá se tohle všechno stihnout? Spíte vůbec někdy?
Ale ano (smích). Je pravda, že dříve jsem toho naspala více, ale teď mně stačí sedm hodin. Dá se na to zvyknout.

Ptát se vás, jestli vám zbývá čas ještě na nějaké koníčky, by bylo asi hodně troufalé…
Jsem velkým fanouškem filmu, dříve jsem chodila každý týden do kina a neutekla mi jediná novinka. Teď už se do kina tak často nedostanu. S kamarádkou ještě také připravujeme choreografie pro maturitní ples pro dvě třídy, v Plzni a ve Stříbře.

A co studium jazyků?
I tady mám jednu velkou motivaci. Jazyky studuji při škole, ale chtěla bych se naučit alespoň jeden z nich pořádně. Teď mě velice chytla italština, chci se jí věnovat intenzivně. Snad to dokážu.

Vraťme se k soutěži. V jejím rámci jste absolvovala už spoustu akcí, soustředění. Můžete prozradit svůj největší adrenalinový zážitek?
Při jedné akci jsme si vyzkoušely paragliding. Visela jsem společně s instruktorem zavěšená na padáku ve výšce čtyři sta metrů nad zemí. To nebyl ani trochu příjemný pocit. Když jsme přistáli na pevné zemi, strašně se mi ulevilo.

Na co budete naopak vzpomínat velmi ráda?
Na sportovní den v pražských Žlutých lázních. Byly jsme rozděleny do družstev, kde kromě finalistek byli známí sportovci či herci, zástupce sponzora a hendikepovaní lidé. Zahrát si třeba fotbal proti Jirkovi Mádlovi, to byla hrozná legrace. Moc ráda na to vzpomínám. Navíc akce měla charitativní rozměr s cílem pomoci hendikepovaným spoluobčanům.

#nahled|https://g.denik.cz/46/2b/marketa_holzknechtova_091126_02_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/46/2b/marketa_holzknechtova_091126_02.jpg|Markéta Holzknechtová#

Panuje mezi desítkou finalistek rivalita?
Trochu ano, s blížícím se finále to mírně narůstá, ale celkově to není až tak hrozné. Myslela jsem si, že to bude daleko horší. Za těch půl roku, co se známe, jsem se s většinou děvčat skamarádila. Jsou tam i takové, s kterými bych v civilu na kafe nešla, ale našla jsem si tam tři kamarádky, s nimiž se určitě budu stýkat i po soutěži. Ať dopadne jakkoliv.

Přesto vás vaše kolegyně na webových stránkách soutěže označily za charizmatickou osobnost. Překvapilo vás to?
To nás bylo ještě v soutěži třináct a já šla na řadu až poslední, třináctá. Všechny možné přívlastky už byly vyčerpány a já se strachovala, co na mě zbude. Když mě holky označily za charizmatickou, byla jsem překvapená. Tohle jsem nečekala, bylo to od nich moc pěkné.

Setkala jste se ve svém okolí se závistí kvůli účasti ve finále soutěže?
Od některých kolegyň z finálové desítky vím, že třeba kvůli závisti o pár kamarádek přišly. Já to mám naopak. Máme v Plzni partu asi patnácti holek, tvořenou spolužačkami, s kterými se znám od dětství nebo jsem s nimi tancovala. Daly jsme se dohromady a jezdíme spolu na výlety i na dovolenou k moři. Cítím jejich podporu, spolužáci z obchodní akademie mi dokonce založili fanklub. Na mém facebooku přibyly jejich zásluhou během krátké doby více než tři stovky lidí.

Přijedou vás kamarádky povzbudit také pátého prosince do Prahy na finále?
Určitě, kromě mých rodičů tam bude celá naše parta holek. Připravují i transparent, každá bude postupně zvedat písmeno, až vytvoří mé jméno, a na konci bude moje velká fotka. Řekla jsem jim, holky, musíte se snažit, aby vás zabraly televizní kamery. Kamarádky mi také posílají hlasy esemeskami do soutěže Miss Aerobik Média 2009 (způsob hlasování najdete na: www.missaerobik.cz, pozn. red.)

Kdy budou moci vidět finále soutěže televizní diváci?
Záznam prosincového finálového večera, který uvádí herec a moderátor Tomáš Krejčíř, vysílá televize Nova třetího ledna.

Finálový večer se neúprosně blíží. Dá se říci, že nedávný pobyt finalistek v rakouském Kaprunu byl generálkou na pátého prosince?
Určitě. Pilovaly jsme své volné sestavy, nacvičovala se choreografie a také se v Kaprunu natočily medailonky každé finalistky, které potom televize odvysílá. A s Tomášem Krejčířem jsme rovněž trénovaly rozhovor před kamerou, který je kromě promenády v plavkách další z disciplín finále.

Co z toho bylo pro vás nejtěžší?
Asi ty rozhovory. Nejdříve jsem si myslela, že to nebude až tak složité, myslím si o sobě, že jsem docela výřečná. Ale když potom máte kameru před obličejem, k tomu světla, tak to není úplně jednoduché. Ale doufám, že to ve finále zvládnu.

Budete znát dopředu otázky?
Ne. Tomáš Krejčíř nám řekl, že to nemá rád, protože je poznat, když jsou připraveny. Položí nám je až při finále, abychom působily spontánně a přirozeně. Tak snad budu mít na otázky štěstí.

Autor: Václav Vacek

26.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Den archeologie v muzeu

Mezinárodní den archeologie

Jakub Kindl

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Prezident Zeman chce oživit Zelenou Horu

Plzeňský kraj – Prezident Miloš Zeman ukončil už druhou letošní návštěvu našeho kraje.

Slovany jsou světové: mají vlastní globus

Plzeň - Že mají Slovany na chodníku před radnicí železnou mapu s rozložením ulic přesně jako ve skutečnosti, není nic výjimečného.

V Plzni se na volby stály fronty

Plzeň - Hned v několik volebních místností se v pátek proměnily třídy plzeňské SOŠ profesora Švejcara v Majerově ulici a před školou i na jejích chodbách to bylo znát.

Zelená Hora je jako spící Růženka, řekl prezident v Nepomuku

Plzeň - I poslední den návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Plzeňském kraji jste mohli sledovat v on-line reportáži Deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení