VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pospíšil: Máme složitou justici, chci zrušit vrchní soudy

Plzeň - Ministersvo spravedlnosti by měl převzít ve vládě premiéra Petra Nečase (ODS) nový místopředseda této strany, Plzeňan Jiří Pospíšil. Tento post už zastával ve vládách vedených Mirkem Topolánkem.

1.7.2010
SDÍLEJ:

Jiří PospíšilFoto: DENÍK/Ivars Gravlejs

Co bude první věcí, kterou uděláte, až převezmete ministerstvo a co těmi dalšími?
V prvé řadě půjdu pozdravit své spolupracovníky. Vím, že mnozí mně drželi palce a chtěli, abych se na resort spravedlnosti opět vrátil. Chci pokračovat v konceptu reformy justice tak, jak jsem ji zahájil ve vládě Mirka Topolánka. Minulé období se podařilo prosadit například trestní zákoník. Rád bych v tomto volebním období prosadil nový občanský a obchodní zákoník.

Jako ministr spravedlnosti zřejmě opustíte děkanát plzeňské Právnické fakulty. Kdy to plánujete a co za sebou zanecháte? Podařilo se podle vás očistit školu od skandálů, které jí provázely? Myslíte si, že se někdy skutečně povede odebrat některé tituly, které získali jejich nositelé nespravedlivě a nestandardně?
Na funkci děkana rezignuji během léta. Mým cílem je připravit půdu pro nového reformního děkana. Jinak mým úkolem bylo provést komplexní reformu fakulty. Toto se podařilo. Fakulta dnes bez jakýchkoliv problémů funguje. Ostatně toto není názor můj, ale akreditační komise. Nyní je třeba vypořádat se s neblahým odkazem minulosti a těm studentům, u kterých se prokáže, že studovali nestandardně, by měl pan rektor odebrat jejich akademický titul. Je to nyní na panu rektorovi, aby tituly odebral.

Co jste si stanovil jako ministr spravedlnosti jako hlavní úkol v příštích čtyřech letech?
Mým hlavním cílem je, jak jsem již uvedl, pokračovat v reformě justice, pokračovat v elektronizaci české justice, prosadit kodexy a celkově činit změny, které povedou k rychlejšímu soudnímu řízení. Rád bych také prosadil zrušení vrchních soudů. Naše justiční soustava je příliš složitá.

Autor: Dana Veselá

1.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Opilý řidič havaroval u Chotíkova. Nikdy si přitom neudělal řidičák

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Volební účast v Plzni se pohybuje kolem 60 procent

Plzeň - V parlamentních volbách 2017 šlo v Plzni k volebním urnám kolem 60 procent voličů.

Sportovci bez šance na úspěch

Plzeň - Podle jmen by se mohlo zdát, že sestavili dobrý tým, který může porážet své soky.

SOUTĚŽ o vstupenky na Tátu

Plzeň – Celosvětově úspěšná one man show Táta o tom, jak lze s humorem zvládnout období před narozením dítěte a po něm, se stala vedle Cavemana jednou z programových stálic Měšťanské besedy.

Mise v Lucernu? Velké zklamání!

Viktoria dostala facku od posledního týmu švýcarské ligy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení