Žák před dvěma měsíci zapálil při výuce svého o rok staršího spolužáka, který s vážnými popáleninami skončil na klinice na Vinohradech. Dnes je sice doma, ale do školy stále nechodí. Jeho stav je vážný a zřejmě bude mít trvalé zdravotní následky.

Popáleními druhého a třetího stupně hlavně v oblasti obličeje, rukou a hrudi v polovině března skončila hloupá hra tří spolužáků, kteří během praktického vyučování na dílnách odmašťovali a čistili pojezd soustruhu. Nejprve jeden z učňů nanesl na druhého malé množství benzinu a nabádal dalšího spolužáka, aby ho zapálil. Ten tak učinil a došlo k malému vzplanutí, při kterém se ještě nikomu nic nestalo. Chlapec, kterého se druzí pokusili z legrace zapálit, jim to chtěl vrátit. Škrtl ale v okamžiku, kdy na sebe jeden z jeho kamarádů nešťastnou náhodou zvrhl celý kelímek benzinu. Okamžitě na něm vzplály šaty. Spolužáci z něj strhli hořící oblečení a oheň udusili.

V dílně byla v době incidentu trojice žáků sama. Mistr byl opodál a přímo na ně neviděl. Přiběhl, až když slyšel křik. „Ze strany pedagogického dozoru nebylo shledáno žádné pochybení,“ uvedla Soukupová.

Ředitel učiliště Václav Bumbička bezprostředně po nešťastné události ústně zakázal dávat žákům jakékoliv hořlavé látky do rukou. „I když v některých našich oborech se bez takových látek neobejdeme, nesmí s nimi pracovat, tedy až na výjimečné případy, kdy u toho musí bezprostředně být pedagog. Zvažuji a konzultuji písemné nařízení v tomto směru, které ale musím ještě precizovat,“ sdělil Bumbička.

Svěřil se, že je dodnes z události nešťastný. O zahájení trestního stíhání učně nevěděl. „Tato záležitost se neměla stát. Intenzivně konzultuji možný postih toho hocha ze strany školy. Jsem samozřejmě rád, že se alespoň nepotvrdilo zanedbání školy a pedagogického dozoru,“ dodal ředitel.