Z celkového počtu 1850 uchazečů z dvanácti evropských zemí vybrala porota do finále o 133 projektů.

„Nejvíce přihlášených projektů, 320, pocházelo z České republiky. Z nich včetně Pomocných tlapek do finále postoupilo 24 organizací s celkem 25 projekty. Slavnostní vyhlášení třicítky vítězných projektů se bude konat 20. června 2011 v Praze,“ uvedla za organizátory Anna Davidová.

Letošní soutěž o Cenu nadace ERSTE byla podle Davidové kvůli velkému počtu přihlášených náročnější než v předchozích letech. Ve finále jsou kromě českých i desítky projektů organizací z Bosny a Hercegoviny, Chorvatska, Černé Hory, Kosova, Maďarska, Makedonie a dalších zemí.

Všechny tyto země navštíví tým odborníků Nadace ERSTE od 15. března do 30. dubna a na základě jejich bude všech 133 finálových projektů prezentováno mezinárodní porotě, která vybere vítězné.

„Třicet vítězů si rozdělí ceny v hodnotě 610 000 Euro a organizace v užším výběru získají bonusy jako například PR podporu poskytovanou profesionálními konzultanty a financovanou Nadací ERSTE po dobu dvou let a také jim bude zajištěna prezentace na webových stránkách sítě socialintegration.org/network,“ dodala Davidová.