Jasno je i o devítičlenné městské radě, kterou ve městě povede nový primátor Martin Baxa z ODS. Občanští demokraté znovu nominovali do funkce technického náměstka primátora Petra Runda, městský majetek bude spravovat Helena Matoušová a bezpečnost ve městě zůstane Robertu Houdkovi. K nim přibude nová tvář – Irena Rottová, která nyní pracuje v plzeňské vodárně a na radnici jí připadne post radní pro školství, sport, tělovýchovu a životní prostředí. Rottová bude zároveň i místostarostkou na Slovanech, vzhledem k funkci na městě ale pouze neuvolněnou.

Sociální demokraté už dříve oznámili, že na post náměstkyně pro kulturu nominují Evu Herinkovou, ekonomickým náměstkem primátora bude Martin Zrzavecký a náměstkem pro dopravu a majetek Miloslav Šimák. Čtveřici radních doplní za ČSSD ještě Jiří Kuthan, jenž bude mít na starost sociální oblast a zdravotnictví. Všichni radní budou pro výkon funkce uvolnění, stejně jako předseda kontrolního výboru při zastupitelstvu. Stane se jím Ondřej Ženíšek z TOP 09.

Podle Martina Baxy obsahuje koaliční dohoda obou stran především program rozvoje města s důrazem na titul Evropského hlavního města kultury v roce 2015. Jsou v něm i rozděleny posty jak v radě, tak v 18 odborných komisích. „Šéfem komise bude vždy zástupce opačné strany, než je příslušnost radního, do jehož kompetence komise spadá,“ potvrdil Baxa.

Posty ve stěžejních městských firmách, tedy v teplárně a v dopravních podnicích se zatím nerozdělovaly.