VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Politici jako lidé aneb co na sebe prozradili...

Plzeň - Nejen prací živ jest člověk. I volební lídři mají své záliby, chutě a trapasy. Přečtěte si jejich odpověděli na tentokrát zcela nepolitické otázky.

13.10.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Miroslav Elsnic

Otázky pro lídky politických stran

1. Na co jste v životě nejvíc pyšný?

2. Jakou knížku jste četl naposledy?

3. Vaše nejoblíbenější jídlo?

4. Vaše nejhorší známka na vysvědčení a neoblíbený předmět?

5. Kdy a kde vám bylo na světě nejlépe?

6. Váš největší sportovní výkon?

7. Na jaký polibek nikdy nezapomenete?

8. Bez jaké věci se neobejdete?

9. Největší trapas, který se vám stal?

10. Máte z nějakého svého činu černé svědomí? Z jakého?

Marek Ženíšek, TOP 09

1. Na svou rodinu, na to, že mám milující manželku a skvělého syna. Na to, že se mi podařilo vystudovat vysokou školu, byť jsem v té době byl na rodičovské dovolené.
2. Naposledy jsem včera večer četl svému synovi pohádky před spaním.
3. Jím všechno, pouze mléčné polévce se vyhýbám.
4. Na gymnáziu se mi podařilo získat nedostatečnou z matematiky na pololetním vysvědčení. A to i přes to, že jsem měl matematiku docela rád.
5. Kdekoliv a kdykoliv s mou rodinou.
6. V patnácti letech jsem uběhl 33 kilometrů. Pak jsem byl asi týden nemocný.
7. Na můj polibek na ruce svatého otce.
8. V současné době bez telefonu a tabletu, ale někdy bych si přál, aby vůbec nebyly.
9. Jednou mě tak trochu zradil mobil, což se asi stalo víceru z vás. Chtěl jsem poslat SMS svému kamarádovi a podělit se v ní o svůj názor na našeho společného známého. Ovšem stalo se, že SMS přistála v telefonu právě tomu známému. Ovšem dopadlo to dobře, vzal to s humorem. Ale v první chvíli by se ve mně krve nedořezal.
10. Nemám, protože jednoduše nemám rád ten pocit. Proto se do takových situací nechci ani dostat a dělám maximum pro to, abych se takto za cokoliv, co udělám, nemusel stydět.

Jiří Pospíšil, ODS

1. Na práci, kterou jsme s mými spolupracovníky odvedli na Ministerstvu spravedlnosti ČR, a přispěli tak k vyšší nezávislosti státního zastupitelství. Podařilo se nám mimo jiné prosadit dva klíčové kodexy, trestní a občanský zákoník, a také několik dalších desítek právních předpisů, které přispěly k lepší justici v České republice.
2. Poslední Rožmberkové, kniha o životě posledních dvou Rožmberků, Viléma a Petra Voka z Rožmberka. Velmi rád čtu knihy o českých dějinách.
3. Bohužel mám rád skoro všechna jídla, je to na mně i vidět. Protože jsem ale vášnivý houbař, tak teď na podzim si velmi často a rád dělám smaženici z hub.
4. Nejhorší známkou byla dvojka z tělocviku, i proto byl tělocvik mým nejméně oblíbeným předmětem.
5. Nejlépe se cítím v podhůří Šumavy na Klatovsku, odkud pochází část mé rodiny a kde jaksi intuitivně cítím, že mám své kořeny.
6. Popravdě řečeno se není čím chlubit, sport opravdu nepatří mezi mé příliš oblíbené činnosti. Nepočítám-li však do toho soutěžení v pojídání zmrzliny nebo ovocných knedlíků.
7. Nikdy nezapomenu na polibek múzy. Díky tomu miluji výtvarné umění a rád chodím do galerií.
8. Jsem závislý na sladkém, každý den si potřebuji dát kousek dobrého dortu nebo koláče. Dříve jsem k tomu popíjel i kávu, a to byla paráda, ale protože mám z dnešní politiky vysoký tlak, tak již piji jen čaj.
9. Žádná odpověď mě nyní nenapadá, ale samozřejmě jako každý člověk zažívám občas trapasy.
10. Musím říci, že nemám. Jako každý člověk dělám občas chyby, vždy se je ale snažím napravit, případně se za ně omluvit.

Vít Bárta, Úsvit přímé demokracie

1. Podařilo se mi na Ministerstvu dopravy ČR ušetřit sedm miliard korun a celkově zlevnit cenu dopravních staveb. Ty se dnes tendrují skoro za polovinu původní ceny.
2. Naposledy jsem četl knihu Úsvit od ekonoma Pavla Kohouta. Jeho vize mě natolik inspirovaly, že jsem je prosadil jako platformu VV a stojí na nich i hnutí Úsvit přímé demokracie.
3. Tvarohové lívance, ale musí být od mé ženy.
4. Trojka na vysvědčení z chemie a českého jazyka. Z předmětů jsem asi nejvíc neměl rád tělocvik.
5. Nejlépe se cítím v sedle koně při projížďce krajinou daleko od lidí.
6. To byla jednoznačně alpská túra, kterou naplánovala moje žena. Když si na to vzpomenu, dodnes mě bolí nohy.
7. Určitě nikdy z mysli nedostanu první polibek od své ženy.
8. Možná to bude znít jako klišé nebo diagnóza, ale já se neobejdu bez práce.
9. Věci veřejné vstupovaly do politiky s mottem, že chtějí honit dinosaury, trapné a smutné je, že ti dinosauři nakonec začali honit nás.
10. Stydím se za to, že jsem do politiky přivedl takové lidi jako Jaroslava Škárku, Kristýnu Kočí nebo Karolínu Peake. Ti se nechali právě těmi dinosaury koupit a zradili čisté myšlenky, s nimiž jsme do sněmovny původně vstupovali. Budu v politice, dokud tato selhání nenapravím.

Milan Chovanec, ČSSD

1. Na své dvě zdravé děti.
2. Po letech jsem se vrátil ke knize Oty Pavla Jak jsem potkal ryby.
3. Ještě před rokem to byl smažený sýr. Dnes grilovaná zelenina s dobrou rybou.
4. Čtyřka ze psaní na stroji a to byl také předmět, který – než jsem ho pak zvládl – byl mým nejméně oblíbeným.
5. Nejlépe jsem se cítil v porodnici, když jsem měl možnost poprvé pochovat svého syna. Opravdu dobře se teď cítím, když občas jedu relaxovat na ryby na sever Evropy.
6. Pokud se to počítá do sportu, tak zhubnutí téměř 70 kg za necelý rok.
7. Manželka říká, že na ten její…
8. Tak vzhledem k tomu, že nejsem adamita, vcelku rád chodím oblečený.
9. Těch bylo pochopitelně více, ale asi v době, kdy jsem jako dítě u bazénu zjistil, že spolužačky mají menší prsa než já.
10. Je pár věcí, které jsem v životě udělal a nejsem na ně nijak pyšný. Ty bych si raději nechal pro sebe.

Jan Kůrka, SPOZ

1. S ohlédnutím na svůj vstup do vrcholového sportu – že jsem se nenechal odradit, když mě kvůli brýlím na půl roku vyřadili. Podařilo se mi dostat se zpátky.
2. Šumava krásná a umírající. Zhltnul jsem ji okamžitě.
3. Pečená husa s kynutým knedlíkem a zelím.
4. V prváku na strojní průmyslovce jsem měl čtyřku z mechaniky, ale ve třetím ročníku jsem už měl dvojku. Neoblíbeným předmětem byla chemie.
5. S rodinou na chalupě na Plzni-severu a u kamaráda v Dánsku, kam jezdím každé dva roky. Kdysi jsme spolu závodili a naše přátelství vydrželo dodnes.
6. Když jsem získal 598 bodů ze 600 možných na olympijských hrách v Mexiku.
7. Ten od manželky na plzeňské radnici dne 5. 6. 1965. Jako svatební dar jsem si dal tři dny předtím svůj světový rekord ve střelbě.
8. Neobejdu se bez holicího strojku.
9. Trapasů bylo víc. Pamatuju si na jeden, kvůli němuž si ze mě dlouho dělali legraci. Vždycky totiž chodím všude nadoraz a všichni to o mně vědí. Jednou jsem ale jako student dorazil na zkoušku o den dřív, protože jsem si spletl den. Všem jsem tím vyrazil dech.
10. Jeden takový zážitek mám a dodnes je mi z něj smutno. Jednou jsem jel autem po silnici, paní na chodníku se utrhl pes a vběhl mi pod kola. Nejel jsem sice rychle, ale toho psa jsem přejel. I dnes na to občas myslím a nezapomenu na to.

Karel Šidlo, KSČM

1. Na svoji rodinu a naše děti. Jsem velice rád, že se nám společně daří udržet kladný vztah k rodině, kde žijí společně tři generace. Jsem také pyšný na vytvořené rodinné zázemí.
2. Poslední přečtená kniha má název Historie výzkumu a vývoje na české železnici. Byla vydána k 50.výročí zahájení provozu na železničním zkušebním okruhu u Velimi.
3. Řízek v jakékoliv podobě a brambory v libovolné úpravě. Nejraději mám smažený vepřový řízek a bramborový salát. Na Vánoce pak smažený řízek z kapra s domácím salátem.
4. Nejhorší známka byla čtyřka v pololetí prvního ročníku gymnázia z cizího jazyka. Nejméně oblíbeným předmětem byla hudební výchova a zpěv.
5. Neumím říci jeden konkrétní případ. Nejlépe je mi vždy doma v rodinném kruhu. Nejvíce si užívám chvilek klidu, které trávíme společně s manželkou u večerní kávy nebo sklenky vína.
6. Největším sportovním výkonem pro mne coby člověka, který nikdy nebyl aktivní nebo vrcholovým sportovcem, bylo úspěšné absolvování pěších turistických tras v délce cca 30 km.
7. Asi na ten první, kdy jsme se seznamovali s manželkou před 36 lety. Jsem moc rád, že nám náš vztah vydržel až do dnešních dnů.
8. Bude to znít možná divně, ale z hlediska mých pracovních povinností, volnočasových a životních potřeb je to v současné době auto, diář a léky.
9. Nevzpomínám si na největší trapas. Ale drobných byla celá řada. Většinou souvisí s mým zapomínáním jmen. S kým se nesetkávám pravidelně, nevzpomenu si na jeho jméno, i když jej znám.
10. Nad touto otázkou jsem musel přemýšlet a vzpomínat. Nenašel jsem ve své minulosti nic, z čeho bych měl mít černé svědomí.

Václav Krása, KDU-ČSL

1. Na funkční a spokojenou rodinu, a že cítím velkou podporu lidí za práci, kterou dělám (sKarta, zákon o sociálních službách).
2. Naposledy jsem četl publikaci od Jiřího Horeckého Systém sociálních služeb v Rakousku. Jinak mám rozečteno několik knih s historickou tematikou.
3. Moje nejoblíbenější jídlo je kapr na černo s vánočkou, což je rodinný recept pokrmu, který jíme pouze o Vánocích.
4. Nejhorší známka na vysvědčení byla 4, a to z matematiky. Matematiku a fyziku jsem nikdy neměl rád.
5. Nejlépe je mi doma uprostřed rodiny, když jsme všichni zdrávi a vše se daří.
6. Získání druhé výkonnostní třídy v šachu.
7. Asi od první lásky, když mi bylo 14 let.
8. Těch věcí je samozřejmě víc. Já osobně bez vozíku.
9. Při prvním slibu poslance, když jsem při vstávání zakopl a použil při tom sprosté slovo.
10. Klidně spím a nemusím se dívat za sebe. Každý občas klopýtneme, ale nemám nic takového, co by mě dlouhodobě trápilo.

Josef Vozdecký, ANO

1. Na své dvě děti, že jsou pracovité, úspěšné a máme se rádi. Pracovně na sekt Luis Girardote, moje třetí dítě, ten si dovedu s přáteli vychutnat.
2. Naposledy jsem si přečetl knihu od Edwarda Ruthefurda NEW YORK román o dějinách amerického města, tak zní celý její titul. A kterou knížku mám v ruce nejčastěji? „Ve službách jeho veličenstva sektu" – tu jsem napsal pro své přátele a kolegy, ale není na prodej, a tak ji rozdávám.
3. Nejsem vůbec vybíravý v jídle. Ale žebra na pivě od kuchaře pana Šmída v restauraci U Malické brány v Plzni s malým pivem jsou pro mne ohromná delikatesa.
4. Nejhorší byla v pololetí trojka z českého jazyka, ale tu jsem si na konci roku opravil. Moc mě nebavil dějepis. Někdy byly i zhoršené známky z chování, ale za to jsem fakt nemohl…
5. Nejšťastnější jsem se cítil zcela jistě, když se mi narodily moje obě děti. A kde mně bylo nejlépe? Já vyznávám rčení: „Všude dobře, doma nejlíp". Nerad balím kufry a taky vybaluji.
6. Žádný si nepamatuji, takže nic, co by stálo za řeč. Ale hrozně nerad prohrávám a každou hru moc prožívám…
7. Asi ten první manželský, protože byl jenom jednou a opakovat už se nebude.
8. Jde to s věkem. Jako kluk bez kudly a nyní bez mobilu.
9. Když mě v reprezentačních prostorách Pražského hradu zlili šampaňským od hlavy až k patě právě v okamžiku mého významného sdělení před zraky důležitých hostů .
10. Nikdy jsem neudělal nic, zač bych se musel ještě teď stydět.

Autor: Dana Veselá

13.10.2013
SDÍLEJ:
Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Ilustrační foto

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.

Disco tanec v Lokomotivě

Plzeň – Soutěž startuje v neděli v 8:30 hodin.    

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

FOTO/VIDEO: ANO i Piráti slaví, ODS je spokojená, komunisté zklamaní

Plzeňský kraj - Členové velkých stran se sešli v Plzni, aby sledovali sčítání voleb společně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení