Ve čtvrtek se tam konal den otevřených dveří a pacienti si mohli nechat bez objednání změřit tlak, hladinu cukru v krvi nebo vyšetřit zrak. Největší nával byl na kožním, kde lékařka prohlížela znaménka.

Už krátce po zahájení akce, tedy po 13. hodině, si u praktické lékařky Anděly Pučelíkové nechalo změřit tlak pět lidí. „Měli tedy zájem zejména o měření hladiny cukru v krvi, ale vzhledem k tomu, že sem přišli najedení, by to nemělo žádný smysl, výsledek by je zbytečně vyděsil,“ říká lékařka s tím, že na toto vyšetření se musí chodit na lačno, vadí i požití sladkého nápoje. Nebylo však výjimkou ani to, že zájemci o toto zjištění přicházeli rovnou z cukrárny.

Velký zájem byl i o měření zraku. „Jenže vloni byla tato ordinace tak zavalena, že jsme letos raději upustili od slibu vyšetření, a lidé spíše mohli konzultovat své problémy a na vyšetření se hned objednat,“ vysvětluje lékařka Hana Komínková.

Zcela plno bylo i na kožním. „Lidé si nechávají kontrolovat mateřská znaménka, využívají toho, že mohou přijít bez objednání a dlouhého čekání,“ vysvětluje. Tomu se ale zájemci o rychlé vyšetření nevyhnuli ani tady. Zájem byl tak velký, že se tvořily fronty. „Na chirurgii jsme zase objednávali pacienty s rizikovými faktory nebo ve věku nad 50 let na kolonoskopii,“ dodává Komínková.