Na strážníky, policisty a úředníky se jejím prostřednictvím obrátila například Plzeňanka Jaroslava Kubicová. Ptá se, zda někdo na služebnu nepřinesl její ztracené klíče. Josef Král zase píše, že by se rád osobně setkal s policistou, který má dohled v Ořechové ulici. Záhadný občan, který se podepsal jen písmenem V., upozorňuje na podle něj nestandardní parkování pracovníků krajského soudu ve Veleslavínově ulici.

Lidem už přišly i odpovědi. Osobní setkání s policistou lze domluvit telefonicky nebo osobně přímo na služebně. Když policisté přijmou od nálezce nebo najdou ztracené klíče, jejich majitelce dají vědět. Prověří i parkování u krajského soudu. Zmíněné podněty přišly na sekce plzeňských městských obvodů 1, 2 a 3. Ostatní obvody i magistrát města Plzně zatím zůstávají bez dotazu.

Starší článek k tomuto tématu najdete ZDE.

Radnice hodlá nový projekt prezentovat dlouhodobě tak, aby se o něm dozvěděli i lidé, kteří internet nevyužívají. „Jednotlivé městské obvody použijí letáky, centrální obvod chystá příspěvek o projektu do obvodních novin. Informace budou i v radničních listech,“ řekl radní pro bezpečnost Karel Paleček. Město také požádalo ministerstvo vnitra o 300tisícovou dotaci na další brožury a letáky. „Ministerstvo slíbilo, že o přidělení dotace rozhodne do konce března. Během dubna či května necháme materiály vypracovat. Plzeňané je pak dostanou zdarma do svých schránek,“ uzavřel Paleček.