V pátek projelo do Čech na 11 tisíc aut a 4 tisíce vozidel do Německa. 77 vozům policisté zakázali vstup do Německa nebo do České republiky. „Nejčastěji odpíráme vstup lidem kvůli tomu, že si chtějí ve Spolkové republice Německo nakoupit, vybrat z bankomatu nebo si vyřídit osobní záležitosti,“ uvedla krajská policejní mluvčí Martina Korandová. Podle ní byl v pátek největší provoz na přechodu Rozvadov, kde projíždělo mnoho kamionů. „Místy se tvořily fronty zhruba 5 kilometrů,“ dodala.

Policisté rovněž dohlíží, zda lidé dodržují nařízení vlády. „Během pátku jsme zaznamenali několik případů, kdy občané na veřejnosti nenosili roušky. Policisté je zatím na nařízení upozornili a vyřešili domluvou. Pokud by to lidé nadále nerespektovali, budeme vše řešit. Jde o zdraví nás všech,“ upozornila mluvčí.

Ilustrační foto.
Pozitivně testovaných v Plzeňském kraji opět přibylo

Od soboty musejí mít pendleři (lidé dojíždějící za hranice za prací – pozn. red.) knížku přeshraničního pracovníka, kterou policisté kontrolují a při vstupech a výstupech do ní dávají pendlerům razítka.

V sobotu zkontrolovali policisté na hraničních přechodech v kraji při vjezdu 3 060 vozidel, z toho 25 vozidlům znemožnili vstup do Česka. Do Německa vpustili 2373 aut, z toho 18 zakázali výjezd. „Provoz byl plynulý, nebyl problém ani s pendlery, kteří měli všechny požadované dokumenty,“ informovala Korandová s tím, že muži zákona také zkontrolovali v kraji téměř 100 provozoven a objektů a neshledali žádný problém.