Řidiče ihned začala upozorňovat ve svých relacích rádia, zpráva se na okamžik objevila i na závěsných infromačních tabulích dálnice D5. Někteří šoféři dálnici raději opustili, jiní cestu do Prahy odložili.

„Policie vyjela na dálnici v obou směrech, ale žádné auto proti nim nejelo. Záznam z kamer v tunelu Valík, kterým mělo auto projet, také hlášení svědka nepotvrdil,“ řekla krajská policejní mluvčí Hana Jehlíková s tím, že muž, který policii oznámil auto v protisměru, působil zmateně. „Pán se asi spletl. Řekl, že na kruhovém objezdu u obchodního centra Olympia viděl sjíždět automobil na dálnici v opačném směru,“ dodává.

V minulosti však už policisté několik řidičů, kteří vjeli na dálnici v protisměru, zastavovali. Poslední případ se stal 3. září právě na dálnici D5 u Rudné. Řidič automobilu si však chybu uvědomil a včas se stihl otočit do správného směru. Narozdíl od Švýcara, který pod vlivem drog ujel v protisměru po rychlostní silnici R10 více než 80 kilometrů. Cestou způsobil pět nehod.