„V sobotu v noci přijeli policisté k případu cizince, který seděl na parapetu v Korandově ulici a před sebou držel malé dítě. Jeden z policistů se mu snažil jeho čin vymluvit a přemluvit ho, aby dal dítě zpátky do bytu. Zaslechl jsem, že prý ten chlapec asi není jeho,“ řekl Deníku člověk obeznámený s případem, ale nepřál si být jmenován. Cizinec nakonec dítě předal hasičům. Než přijel policejní vyjednavač a doktor, policista sám cizince přemluvil, aby z okna slezl zpět do bytu. Muž potom skončil na psychiatrii.

„Naše hlídka byla na místě jako první. S cizincem navázal kontakt jeden z našich zkušenějších policistů a povedlo se mu jej udržet až do příjezdu záchranářů,“ uvedl vedoucí oddělení hlídkové služby Josef Pittr. Podobných případů prý řeší měsíčně více. Protože bývají často na místě potenciální sebevraždy první, mají prý s vyjednáváním zkušenosti. „Zasahující policista zahrál cizinci na city. Jeho postup byl profesionální a takticky velice dobře zvládnutý,“ dodal Pittr.

Na stejném místě se odehrála tragédie už v pátek odpoledne, po pádu z okna zde utrpěla mnohočetná poranění mladá žena. Ve vážném stavu ji záchranáři transportovali na emergency Fakultní nemocnice na Lochotíně. Podle informací Deníku se jednalo o mužovu družku a matku chlapce.