Honza sloužil na odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Vloni v únoru ale měl při soukromé jízdě nehodu. Jeho zdravotní stav byl velmi vážný a lékařská prognóza nepříznivá. Strávil několik měsíců v nemocnici, poté byl z péče zdravotníků propuštěn do domácího léčení. Od té doby je odkázán na péči svých nejbližších. Má trvalé poškození mozku, přišel částečně o zrak a má celou řadu dalších komplikací. Do služby se už bohužel s ohledem na svůj zdravotní stav vrátit nemůže.

Jeho dnes již bývalým kolegům od policie ale není jeho osud lhostejný. „Abychom vyjádřili svou podporu, kolegialitu i lidský přístup, rozhodli jsme se uspořádat veřejnou sbírku, jejíž výtěžek měl, kromě jiného, pomoci i rodičům, kteří našemu kolegovi – jejich synovi, věnují svůj čas a poskytují mu tu nejlepší péči, kterou jen mohou,“ uvedla krajská policejní mluvčí Pavla Burešová.

Během sbírky, která byla vyhlášena Krajským ředitelstvím policie Plzeňského kraje za podpory Křesťanské policejní asociace letos v červnu a trvala bezmála čtyři měsíce, byla vybrána částka ve výši 263 497 Kč. Symbolický šek si osobně převzal bývalý policista Jan B., který se dostavil se svým tatínkem. „Společné setkání nebylo pouhým oficiálním aktem, ale především velmi příjemnou a přátelskou záležitostí. Jana B. přišli pozdravit také jeho bývalí kolegové z odboru služby dopravní policie a policejní psycholožka. A šlo o chvíle plné silných emocí. Jak nám sám Honza řekl, to, že přežil, že se postavil zpět na nohy a naučil se postupně znovu mluvit, je jednoduše zázrak. Svůj čas nyní tráví zejména cvičením, podstupuje nejrůznější terapie, jezdí do rehabilitačních center a svůj volný čas pak nejraději sdílí se svým novým psem,“ informovala Burešová a dodala, že v budoucnu by se chtěl Honza stát masérem.

„Jak z rozhovoru s otcem Honzy vyplynulo, léčba, rehabilitace, pomůcky – to vše je pro rodinu velmi finančně nákladné. A proto věříme, že získané finanční prostředky z námi pořádané sbírky pomohou snížit alespoň částečně finanční zátěž, se kterou se rodina potýká,“ uzavřela Burešová, jež na závěr poděkovala všem, kteří pomohli, a Honzovi popřála do dalších dnů hlavně pevné zdraví, silnou vůli a kupu štěstí a jeho nejbližším ještě také hodně trpělivosti a pohody.