„Do akce se mimo jiné zapojí i členové antikonfliktních týmů, jejichž základním úkolem bude předcházení agresivnímu jednání. O spolupráci jsme požádali kolegy z dalších správ i z Bavorska a Saska,“ uvedla mluvčí západočeských policistů Jana Václavová. Dá se tedy předpokládat, že do západočeské metropole přijedou i neonacisté z německy mluvících zemí.

Hlídat pořádek ve městě budou i strážci zákona na koních. Na jaká místa se policisté konkrétně zaměří, ale odmítla Václavová z taktických důvodů specifikovat.

Protest Židovské obce Plzeň proti pochodu se chystají podpořit i plzeňští skaut. Vyzývají širokou veřejnost k účasti na pietním náboženském shromáždění, které obec pořádá od 14 hodin před Velkou synagogou. Chtějí tak vyjádřit nesouhlas s neonacistickými a antisemitskými aktivitami. „Nechceme, aby Plzeň získala nálepku města, kde mohou neonacisti pochodovat, aniž by k tomu občanská společnost vyjádřila svůj odmítavý postoj,“ vysvětluje předseda Okresní rady Junáka Plzeň Petr Vaněk.

Proti pochodu se vyjádřila i konfederace politických vězňů. „Důrazně protestujeme proti jakýmkoliv podobným akcím konaným extrémními organizacemi,“ píší ve svém prohlášení.