Prověřování se týká výběrového řízení na parkování vozů krajské policejní správy, které se uskutečnilo v roce 2003. Zvítězila v něm právě společnost Blue Earth, která tak získala pětiletou smlouvu na parkování policejních vozů a výdělek 750 tisíc korun ročně. Nyní je ale firma podezírána z toho, že ještě před zahájením výběrového řízení věděla, s jakými nabídkami přijdou konkurenční firmy, a mohla tak nabídnout nejnižší cenu. O případu jako první informoval deník Právo.

Údaje o nabídkách ostatních firem údajně společnost Blue Earth získala od bývalého civilního zaměstnance západočeské policejní správy. Měl je předat na schůzce přímo v kanceláři ředitele společnosti Jiřího Galody, za službu měl muž dostat motocykl za desítky tisíc korun.

Galoda ale tvrdí, že o schůzce ani výměně informací nic neví. „Do žádného výběrového řízení jsme se nehlásili. Hledali jsme pouze využití pro 600 parkovacích míst v jednom z pater podzemních garáží. Garáže jsou totiž málo využívané. Oslovili jsme tedy s nabídkou několik organizací včetně policie. Měsíční pronájem jsme stanovili na 65 tisíc korun. Se západočeskou policejní správou jsme potom uzavřeli smlouvu,“ říká Galoda. Podle něj krajská policejní správa dříve využívala garáže v Domě kultury Inwest. Po povodni v roce 2002 ale byly garáže vytopeny. Smlouva na pronájem stovky parkovacích míst končí letos 31. prosince. Policie už ji prý prodlužovat nebude.

Firma Blue Earth figuruje i v další aféře, kvůli níž stíhají policisté bývalého plzeňského zastupitele Petra Tofla. Od firmy údajně dostal půlmilionový úplatek za urychlení oprav městského objektu, v němž byla společnost v nájmu, a pomohl prosadit snížení činže z 350 tisíc ročně na pouhých 35 tisíc korun. Tofl už byl obžalován a čeká se na nařízení soudního líčení.