Desítky policistů a strážníků vyrazily v pátek večer do centra Plzně na další organizované policejní opatření. Akce, do níž se zapojili i policejní psovodi, byla tentokrát zaměřená především na kontroly cizinců.

"Bylo zkontrolováno celkem 11 restauračních zařízení a také jedna ubytovna. Akce se zúčastnilo celkem 32 policistů, psovodi a strážníci Městské policie Plzeň," sdělila k opatření policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Během několika hodin policisté a strážníci zkontrolovali celkem 182 lidí. "Z toho v 17 případech se jednalo o cizince. U jednoho muže byly zjištěny psychotropní a omamné látky, policisté také udělili dvě blokové pokuty v souvislosti se zákonem o pobytu cizinců na území České republiky," dodala policejní mluvčí. 

Policie se na Americkou třídu a přilehlé okolí nevydala poprvé, rušná ulice s bary a nočními podniky bývá totiž často místem, kde dochází k rvačkám či krádežím. Podobná razie se zde konala již v prosinci 2015, tehdy se akce účastnil i primátor Plzně Martin Zrzavecký.