Policejní rošáda je potvrzena. Pavla Krákoru, který 15. června odešel na Policejní prezidium na post ředitele úřadu služby kriminální policie a vyšetřování (ÚSKPV), vystřídá od 1. července ve funkci krajského policejního ředitele v Plzni Jaroslav Vild, dosavadní náměstek policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování. V Plzni dojde na vrcholných postech i k dalším změnám. Sám Krákora si v Praze polepšil, po dobu výběrového řízení bude vykonávat funkci náměstka, kterou dosud zastával právě Vild. Krákoru v čele ÚSKPV po dobu nepřítomnosti nahradí současný náměstek ředitele plzeňského krajského ředitelství Luděk Fiala.

„Jsem si vědom toho, že každá změna na vrcholných pozicích Policie ČR vyvolává řadu reakcí a diskusí. Vždy tomu tak bylo a vždy tomu tak bude. Osobně jsem rád, že všichni zůstávají nadále součástí Policie ČR a své nové zařazení vnímají jako přirozený vývoj svojí profesní kariéry. Jaroslavu Vildovi děkuji za odvedenou práci na Policejním prezidiu a v novém působišti mu přeji hodně štěstí,“ uvedl policejní prezident Jan Švejdar.

Co se týče změn v Plzni, po odchodu Fialy bude od 1. července na služebním místě náměstka ředitele krajského ředitelství pro službu kriminální policie a vyšetřování pověřen zastupováním Michal Krejbich, dosavadní ředitel Městského ředitelství policie Plzeň. „Od stejného data bude zastupováním na služebním místě náměstka ředitele krajského ředitelství pro vnější službu pověřen František Vítek, vedoucí odboru služby pořádkové policie krajského ředitelství,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová. Ke změně naopak nedošlo na postu náměstka ředitele krajského ředitelství pro ekonomiku, zůstává jím Petr Nováček.