Policisté z odboru cizinecké policie v součinnosti s obvodním oddělením Plzeň-Bory zkontrolovali celkem šest plzeňských ubytoven. Posvítili si na 252 ubytovaných, z nichž 164 byli cizinci ze třetích zemí. „Kontrola pravosti dokladů proběhla ve 454 případech a obešla se bez závad. Někteří kontrolovaní měli dokladů více, proto je jejich počet vyšší. V jednom případě pak bylo zjištěno, že se kontrolovaná osoba české národnosti nachází v celostátním pátrání, a tak byla omezena na osobní svobodě a jela s policisty na obvodní oddělení k provedení dalších nezbytných úkonů,“ popsal policejní mluvčí Ondřej Hodan s tím, že u jednoho cizince vyšlo najevo, že se na našem území nachází neoprávněně. Byl tedy zajištěn a převezen na odbor cizinecké policie.

„Na cizince a nejen na ně se v prostorách nočních klubů na Domažlicku zaměřili policisté v pátek 12. ledna od 20 hodin do tří hodin následujícího dne. Cílem bylo znovu odhalit ty cizince, kteří se zdržují na našem území neoprávněně. Zkontrolováno bylo šest nočních klubů a 85 osob. Z toho bylo 36 cizinců třetí země, 30 občanů EU a 19 Čechů,“ zbilancoval Hodan.

Nikola F. u Krajského soudu v Plzni.
Partnerovi rozpárala břicho velkým nožem. Vyvázla se šesti lety vězení

Doplnil, že policisté udělili na místě „dvě pokuty za to, že cizinci nepředložili na požádání policie cestovní doklad nebo jiný doklad totožnosti. Zajištěni pak byli čtyři cizinci, protože lustrace ukázala, že se na území České republiky zdržují neoprávněně. Skončili v policejní cele, se třemi následně policisté zahájili správní řízení a vydali jim rozhodnutí o správním vyhoštění z území členských států EU na jeden rok. Čtvrtému byl rovnou vydán výjezdní příkaz s povinností vycestovat z území ČR,“ uzavřel Hodan.