Jasným favoritem pátečního duelu bude bezesporu domácí Lokomotiva. Ta se v případě vítězství posune do soboty do čela tabulky, potom ji na špici vystřídá jeden z dvojice týmů Dukla, Zubří, které si to o podzimního vládce extraligy rozdají ve vzájemném zápase.

To Dvůr Králové se naopak krčí na samotném dně tabulky, když dokázal v dosavadních patnácti zápasech porazit pouze Třeboň.

Jediné, co přidělává vrásky na čele plzeňskému trenérovi Vladimíru Habrovi, je zdravotní stav jeho svěřenců. „Měli jsme velké problémy s tréninkem, ten středeční jsme museli dokonce zrušit. Z posledního zápasu v Kopřivnici si přivezli lehká zranění Šetlík s Vinkelhöferem. Soukup zase leží doma s horečkami a jeho start v utkání je nejistý. Také několik dalších hráčů je nachlazených, ale snad se dáme do kupy,“ hlásil den před utkáním kouč Plzně.

Nováčkovi soutěže ze Dvora Králové se letos vůbec nedaří, ale jakékoliv podcenění soupeře by mohlo přinést Plzni komplikace. O tom ví své pražská Dukla, která vyhrála na východě Čech těsně 28:27 až po velkém boji. „Já věřím, že se poučíme z nedávného zápasu proti Přerovu, kde jsme nepodali přesvědčivý výkon. Nehráli jsme jako tým a Přerov se dlouho držel na dostřel,“ vracel se k domácímu vítězství 32:28 Haber.

Největší motivací by měla být pro plzeňské házenkáře právě možnost přezimovat na druhém místě extraligy. “Všichni si dobře uvědomují, že k tomu máme velmi blízko. Po zimní přestávce už nás čeká pouze šest zápasů a v případě vítězství bychom už měli opravdu slušnou šanci jít do play off z první čtyřky,“ uvědomuje si Haber.

„V posledních čtyřech kolech nás čekají velmi těžcí soupeři z horní poloviny tabulky: Karviná, Zubří, Lovosice a Hranice. Takže každý bod je pro nás velice důležitý a má teď cenu zlata,“ připomíná Vladimír Haber.