„Nechali jsme se inspirovat příkladem některých pražských částí, především v historickém centru. Nadzemní kontejnery by tady rušily vzhled, proto mi toto řešení připadá velice elegantní,“ vyzdvihl kontejnery pod zemí místostarosta Slovan Oldřich Rozšafný.

Zatím je uskutečnění záměru hudbou budoucnosti, protože instalace podzemních nádob je velice nákladné.

„Na jedno místo, kde by byly nádoby na odpad pod zemí, je potřeba kolem jednoho milionu korun, navíc je řešení technicky hodně náročné,“ přiznal Rozšafný.

Občané na Slovanech byli touto možností většinou překvapeni. „O tom, že vůbec existují podzemní kontejnery, slyším poprvé. Ale není to špatný nápad. Na některých místech by to asi bylo opravdu vhodné,“ opatrně podpořila „podzemní“ variantu Petra Velíšková. Pokud by se v budoucnu povedlo záměr realizovat, podzemní kontejnery by se mohly objevit na Mikulášském náměstí. „Ano, prioritně by přicházely v úvahu historické části,“ prozradil Rozšafný.

Dalšího občana ze Slovan příliš nápad obvodní radnice nezaujal. „Přijde mi to jako kravina. Na Slovanech není vyřešeno tolik věcí a my se budeme zabývat podzemními kontejnery. Mě obyčejné barevné popelnice stačí, nemyslím, že je to problém, aby se musely dělat drahé bunkry na odpad,“ rozčiluje se Jan Sadílek.

Obvod ale chce tuto možnost zvážit, zároveň se pokusí získat podporu městské radnice. Město totiž právě přijímá vyhlášku o odpadech, která jasně stanovuje, že právě radnice bude mít jako jediný subjekt odpady na starosti.