„První takto podvedená paní se nám svěřila, že šlo o velmi seriózně vypadajícího a oblečeného muže, kterému mezi řečí v trafice řekla, jaké má zdravotní problémy. Na ulici jí začal nabízet různé léčivé přípravky, například smrkový sirup, o kterém si myslím, že ani neexistuje,“ vypráví majitelka Bylinné lékárny Monika Šedivcová. Vše včetně adresy důchodkyně si prý podvodník zapsal do notebooku a vybral od ní 300 korun zálohu. „Pak si léky přišla k nám vyzvednout, ale museli jsme ji zklamat, protože tento pán s námi nespolupracuje. Poté přišli další čtyři senioři a scénář byl vždy stejný,“ pokračuje Šedivcová.

Na zálohu prý vystavil vyšší silnější muž kolem padesáti let důchodcům neplatný paragon, a adresa, kterou uvedl, je podle podvedené ženy nesmyslná. „Nebylo tam ani IČO a razítko si může nechat vyrobit jakékoliv,“ přidala se vedoucí Bylinné lékárny Lucie Vrzálková.

„Co se týče naší lékárny, nikdo od nás nikdy nevybírá žádné peníze mimo ni. Chci upozornit lidi, aby nebyli zbytečně důvěřiví,“ dodala Vrzálková. Policejní mluvčí Martina Hábrová připomněla, že by lidé neměli nikomu poskytovat na ulici peníze a osobní údaje a ani se s nikým zbytečně nebavit, protože tím obvykle podobné příběhy začínají.

Policie se zatím případem nezabývá, protože podvedení nepodali trestní oznámení. „V každém případě by to policii bez obav nahlásit měli,“ řekla Hábrová.