Vystupoval pod falešnými jmény a pod záminkou sjednání a zajištění cenově výhodných letenek do exotických destinací jako Indonésie, Mauricius nebo USA lákal z lidí peníze. Letenky zarezervoval, ale nezaplatil a peníze si „ulil“ na účet.

46letý Tomáš Kryštof Rambousek (na snímku) za své jednání bude pykat šest let ve vězení s ostrahou, kam jej včera poslal Okresní soud Plzeň-město. Verdikt je pravomocný, obě strany se vzdaly práva na odvolání. Rambousek napálil kolem 50 osob a způsobil škodu dva miliony 590 tisíc korun. „Není pochyb o vině obžalovaného. S ohledem na dobu a rozsah páchané činnosti se nelze domnívat, že by jednání nebylo úmyslné,“ řekla předsedkyně soudního senátu Kateřina Kubiasová. „Vzhledem ke své finanční situaci si musel být vědom, že závazkům nemůže dostát,“ narážela na dluhy a exekuce obžalovaného.

Rambouskovi polehčil fakt, že od začátku procesu spolupracoval, k činům se doznal a litoval jich. Navíc zlomek peněz začal poškozeným vracet.

Pro podvody používal fiktivní jméno Lukáš Tihelka nebo Tomáš Kryštof. „Poptávala jsem letenky do USA, kam jsem měla odletět s tehdy 11letou dcerou. Ozval se mi pan Kryštof a působil věrohodně,“ řekla poškozená Eva K. Aby nezklamala svou dceru, musela letenky koupit znovu. Teď stejně jako další poškození trvá na náhradě škody. Rodák z Pardubic byl za podvody a zpronevěru v minulosti již odsouzen.