Novým majitelem se stane miliardář Vít Kutnar a jeho skupina stavebnin DEK. Transakci ještě musí posvětit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

"Definitivní ukončení a vypořádání transakce se předpokládá v řádu několika týdnu," napsal v prohlášení čtyřiašedesátiletý Tomáš Březina. Ten během let získal řadu ocenění včetně titulu Podnikatel roku. Cena za Best se podle odhadů expertů pohybuje v řádech jednotek miliard korun. Firmě se v roce 2020 meziročně zvýšil obrat o sto milionů korun na 1,5 miliardy. Provozní zisk EBITDA loni přesáhl 300 milionů korun. Za důvod prodeje označuje úspěšný podnikatel svůj věk i fakt, že žádné z jeho tří děti ve firmě nepokračuje. Firmu už chtěl prodat v minulosti, vždy si ale prodej nakonec rozmyslel.

Novým majitelem společnosti se stal stavební holding DEK. Zabývá se dodávkami materiálů a služeb pro stavebnictví a výrobou stavebních materiálů. „Výběr nového majitele společnosti Best byl uskutečněn z několika desítek zahraničních i českých zájemců. Výběr byl činěn komplexně, klíčové byly tři parametry - potenciál dalšího rozvoje společnosti Best, přínos této transakce pro českou ekonomiku, cena. Společnost DEK všechna kritéria naplnila nejlépe a nejvěrohodněji. Má ve svojí činnosti nezpochybnitelné skvělé výsledky, erudici, lidské kvality,“ napsal pro server Lidovky.cz Březina.