Účastníci a návštěvníci setkání si tak mohli prohlédnout například řadu Spiderů veteránů, Alfu Romeo 2000 GTV, nový model sporťáku 4C nebo také staré a moderní modely Giulia.

Setkání se v Plzni konalo už podruhé a organizoval ho Alfa Romeo club Plzeň. „Srazy v tomto formátu na náměstí pořádáme jednou za pět let, vždy na výročí založení značky. O něco menší setkání pořádáme každý rok v tom samém termínu. Klub byl založený v roce 2014,“ řekl jeden z pořadatelů akce a víceprezident Alfa Romeo clubu Plzeň Josef Sýkora.

Pořadatelé byli s účastí srazu spokojeni. „S ohledem na současnou situaci, kdy například z potvrzených deseti posádek z Itálie osm kvůli jejich karanténním opatřením nepřijelo, je počet úžasný,“ zhodnotil Sýkora, který v klubu působí od roku 2015.

Na mezinárodní sraz italských aut se sjeli lidé z celé republiky. Jedním z fanoušků byl také Pavel Marek z Prahy. „Bohužel jsem prošvihl termín registrace a tak mám svou alfu zaparkovanou asi 300 metrů odsud. Nicméně jsem velice rád, že vidím pohromadě tolik nádhery,“ smál se Pražan, který vlastní model 159.

„Koupil jsem si ji přes známého před devíti lety v Itálii. Mnoho lidí říká, že tento typ vozu je náročný na údržbu a je to pokladnička, do které jen házíte peníze, já jsem ale spokojený. Byla a je ve velice dobrém stavu, má najeto něco málo přes sto tisíc kilometrů a dělám na ní pouze provozní věci, jako je třeba výměna oleje,“ uzavřel Marek.